Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Ortaca’da, Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavlarında yörede 1.,2.,3. sırayı elde eden Sistem Temel Lisesi öğrencileri, okul yönetimi tarafından ödüllendirildi.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında AYT sınavlarında yörede 1’inci, 2’nci ve 3’üncü dereceyi Sistem Temel Lisesi öğrencileri elde etti. Yöre Petek Gaye Biçer 1., Doğa Ölmez 2., Özgür Utku Ekinci 3. oldu

Okul yönetimi düzenlenen törenle başarılı öğrencileri altınla ödüllendirdi. Ödül törenine Sistem Temel Lisesi kurucusu Saadettin Altınay, okul idarecileri, öğretmenler ve dereceye giren öğrencilerin aileleri katıldı.

Sistem Temel Lisesi kurucusu Saadettin Altınay, öğrencilere altın takdim ederken, öğretmenlerde çiçek verdi. Öğrenciler okul yönetimi ve öğretmenlere ödül töreni için teşekkür etti. Törende başarılı öğrencilerin aileleri duygulu dakikalar yaşadı.

Sistem Temel Lisesi kurucusu Saadettin Altınay, ödül töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilerin başarılarının ömür boyu devam etmesini dilediğini söyledi.

Uzun yıllardır eğitim sektöründe birçok başarıya şahit olduklarını dile getiren Altınay; “1995-1996 yılında Sistem Dershanelerini kurduk. 22 yıl eğitim sektöründe dershane olarak çalıştıktan sonra 2015-2016 eğitim öğretim yılında Ortaca Sistem Temel Lisesi’ne dönüştük. Özel lise olarak 3 yıldır faaliyet göstermekteyiz. Öğretmen-öğrenci-veli işbirliğini sürekli hale getirerek başarımızı devamlı arttırdık. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında AYT sınavlarında yöremizde 1’inci, 2’nci ve 3’üncü çıkararak büyük başarı elde ettik. Yörede 1’inci olan öğrencimiz Türkiye’de 1644, 2’nci olan öğrencimiz Türkiye’de 1942, 3’üncü olan öğrencimiz Türkiye’de 2189’uncu olarak büyük başarı elde etti. Okulumuz halen 30 öğretmen ve 3 idareci ile eğitim hizmetine devam ediyor. Öğrencilerin başarısında emeği geçen tüm öğretmenlere, çalışanlara, eğitim camiasına ve velilerimize teşekkür eder, saygılarımı sunarım. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yeni binamızda Özel Anadolu Lisesi olarak faaliyetimize devam etmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Yorum
Başa dön tuşu