üstbilgi relşam

Başkan Karaçelik; “Sokaktaki her canlı Allah’ın bize emaneti”

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Dalyan Barınağında incelemelerde bulundu.

Başkan Karaçelik, beraberinde Temizlik İşleri Müdürü Fahrettin Külahlı ile Dalyan Barınağını ziyaret etti. Barınakta, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAKDER) Başkanı Mebrure Kuzey Blom ile bir araya gelen Başkan Karaçelik, Belediye tarafından görevlendirilen veteriner hekimden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Satır İçi Makale

Barınaktaki iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini aktaran Karaçelik, belediye ve yerleşik yabancı gönüllülerinde yer aldığı DOHAKDER’in özverili çalışmalarının önemine değindi.

Başkan Karaçelik; “Barınakta kısa süre önce Veterinerimiz göreve başladı. Teknisyenlerimiz ve sorumlu belediye personelleri gece gündüz görev yapıyor. Kısa sürede sonrada görevli arkadaşlarımızın istekleri doğrultusunda barınağa yeni getirilen hayvanların tedavi süreçlerinin ayrı bir yerde yapılmasını sağlamak için karantina merkezi yapmayı amaçlıyoruz.” dedi.

DOHAKDER Başkanı Mebrure Kuzey Blom ise derneğin sokakta ve doğada yaşayan tüm mağdur hayvanlara yardım etmek amacıyla çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Mebrure Kuzey Blom, Başkan Karaçelik’in barınağı ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, verdiği destek için teşekkür etti.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu