Başkan Uzundemir; “Ayşe teyzenin işgaliye parasını kimseye yedirmem”

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Dalyan’da gerçekleştirilen toplantıda, belediye çalışmaları ve gündemdeki konularla ilgili açıklama yaptı. Son günlerde kendisi hakkında yapılan sosyal medya paylaşımları hakkında konuşan Başkan Uzundemir; “Bu iftiralara layık değilim. Ben Ortaca halkının, belediyenin malını kimseye peşkeş çekmedim. Fatma teyze, Ayşe teyze dağdan ot topladı, geldi evini geçindirmek için pazarda sattı. Ben o sattığı maldan 15 lira işgaliye parası aldım. Bu parayı kimseye yedirmem.” dedi.

Dalyan Marmarlı’da bulunan Günlüklü Restoranda gerçekleşen toplantıda, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, pandemi döneminin tüm dünyayı sağlık ve ekonomik açıdan kötü etkilediğini söyledi.

Büyükşehir yasası ile ilçe belediyelerinin gelirlerinin çok düştüğünü hatırlatan Başkan Uzundemir, ekonomiyi, insanı ve zamanı yönetemeyen belediye başkanlarının başarılı olamayacağını belirtti.

“ADALET SARAYI İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI”

Yaptıkları çalışmalarda gelir gider dengesine çok önem verdiklerini anlatan Başkan Uzundemir; “2 buçuk yılda belediyenin borçlarını ödedik. 35 milyon yatırım yaptık. Şuan bekleyen 20 milyonluk yatırımımız var. Kısa sürede çalışmaları başlayacak. Ortaca için yapılması gereken daha çok hizmet var. Adalet Sarayı için yer tahsisi gerçekleştirdik. 120 dönüm okullar için yer tahsisi gerçekleştirdik. Okullarımızı şehir merkezini alarak bir yere toplamak için çalışma başlattık.” diye konuştu.

Yapılan haberlerde kendisine hiçbir şey sorulmamasına anlam veremediğini dile getiren Başkan Uzundemir;“Ortaca için ekibim ile çok çalışıyorum ama asılsız haberler bizi üzüyor. Futbol kulübü ile ilgili üzerime çok gelindi. Kaçak mescit diye üzerimize çok gelindi. Bize hiçbir şey sorulmadı. İlerleyen günlerde bunlarla ilgili de açıklama yapacağım. Ayrıca Sarıgerme tesisleri ile ilgili açıklama yapacağım. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile çok iyi ilişkilerimiz var. Ama aradaki fitne aramızın gerilmesine neden oluyor. Ben Osman ağabeyinde bu konulardan haberdar olduğunu sanmıyorum.” dedi.

“MUSKİ BORUYU BİR TÜRLÜ DEĞİŞTİREMEDİ”

Cumhuriyet Mahallesi Tirikler Sokakta MUSKİ nedeni ile yol çalışmasının yarım kaldığını ifade eden Başkan Uzundemir; “Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Cumhuriyet Mahallesi Tirikler sokak ile ilgili açıklama yaptı. Biz bu yola başladık bitmesine 150 metre kala büyükşehir tarafından kazıldı ve neredeyse 1 yıldan bu yana bekliyor. Hastane yolu olduğu için bize çok büyük tepki geliyor. Biz bu tepki nedeni ile durumu insanlara anlatabilmek için o pankartı asmak zorunda kaldık. Asla belediye başkanımızı rencide etmek için asmadık. 2019’da Büyükşehir Belediyesine yazı yazdık. ‘Yapacağımız sokaklarda altyapı çalışmanız var mı, var ise bildiriniz biz çalışmamızı ona göre planlayalım’ diye. 2020’de bize gelen yazıda ‘alt yapı çalışmamız yok’ denildi. Biz yol çalışmasına başladık. Tam 150 metre kala yolu kazdılar, orada değişecek boruyu bir türlü değiştiremediler. MUSKİ Genel Müdürü ellerinde malzeme olmadığını ve tedarik edeceğini söyledi. 50 gün malzeme bekledik. Daha sonra sulama birliği arıklara su verdi. Olayın aslı budur.” ifadelerini kullandı.

“SARIGERME ALTYAPI ÇALIŞMASINA ÖNCÜLÜK ETTİK”

Sarıgerme’de başlanan altyapı çalışması için Turizm Bakanı ile görüşme yaptığı ve projeye öncülük ettiği bilgisini veren Başkan Uzundemir, işbirliği içinde yapılan çalışmalarda kendisine teşekkür bile edilmediğini üzüntü ile karşıladıklarını aktardı.

Sarıgerme’de vatandaşların tesislerden daha iyi yararlanabilmesi için çalışma yapıldığının altını çizen Uzundemir;“Gölbaşı Mahallesinde yaklaşık 40 evde içme suyu yok. Gölbaşı Muhtarı ile ziyaret ettiğimizde tulumba ile su çektiklerini gördük. MUSKİ Genel Müdürünü aradım konuyu anlattım. Yatırım yapacak güçleri olmadığını söylediler. Ardından en yakın su nereden geliyor diye ölçüm yaptırdık. 3 bin metre boru lazım olduğu belirlendi. Bu evlere su götürmek için gereken ne ise yaptık. Bu çalışmanın Ortaca Belediyesi işbirliğinde yapıldığının söylenmemesi bizi üzüyor. Sarıgerme’de çalışma ilçe halkı daha rahat tesislerden yararlansın ve denize girsin diye yapıldı. Ben bu tesisi evime götürmeyeceğim. Kargıcak, Aşı koyunda, Dalyan’da, Köyceğiz’de, Akyaka’da halk denize girecek ama Ortaca Sarıgerme’de halk denize giremeyecek mi. Ortaca halkı bu tesisten en iyi şekilde yararlanacak. Biz orada vidanjörle atık çekiyorduk. Turizm Bakanı ile görüştüm. Kendisi altyapıyı sadece Büyükşehir Belediyesinin yapabileceğini söyledi. Ardından Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçtik. Maliyet çıkardık, proje yaptık. 600 bin lira tuttu. Biz kendi elimiz ile 600 bin lirayı aldık Büyükşehir Belediyesi’ne verdik. Yine işbirliği ile yaptık. Biz öncülüğünü yaptık.” açıklamasında bulundu.

“BU İFTİRALARA LAYIK DEĞİLİM”

Başkan Uzundemir sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz ne yaptık ise Ortaca halkı için yaptık. Ben gecemi gündüzüme kattım vatandaşlar için çalışıyorum. Bu iftiralara layık değilim. Ben Ortaca halkının, belediyenin malını kimseye peşkeş çekmedim. Fatma teyze, Ayşe teyze dağdan ot topladı, geldi evini geçindirmek için pazarda sattı. Ben o sattığı maldan 15 lira işgaliye parası aldım. Bu parayı ben kimseye yedirmem.”

Toplantıya MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP MYK üyesi Oğuz Akarfırat, MHP Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Ortaca Belediyesi MHP Meclis Üyeleri, partililer ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda, MHP Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır ve MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz da konuşma yaptı.

Yorum

Başa dön tuşu