Başkan Uzundemir: “Personelimiz gece gündüz çalışıyor”

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir Belediyenin haftalık çalışması hakkında değerlendirmede bulundu.

Haftalık değerlendirmede ilk olarak eğitim öğretim yılının açılmasıyla yüz yüze eğitimin başlamasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Uzundemir, sürecin zor olduğunu ancak pandeminin insanlardan güçlü olmadığını, aşıların olunması, sosyal mesafenin korunması ve hijyene önem gösterilmesiyle bu virüsü yenebileceklerine dikkat çekti.

Başkan Uzundemir yapılan alt ve üst yapı çalışmaları ile ilgili detaylı bilgi vererek şu ifadeleri kullandı; “Bu hafta Fevzi paşadan sonra entegre olan 140 sokak alt yapı çalışmaları başladı, Atatürk 72 sokakta kilitli parke çalışmalarımız devam ediyor, Dereköy’de yol genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Dalyan geren mahallesinde yol düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Atatürk mahallesinde 155,156,157,158 ve 282, Çağla, Defne ve Turgut Tımbıl su tahliye çalışmalarımız devam ediyor.”

“ASLINDA ALTYAPI ÇALIŞMALARI BÜYÜKŞEHİR’İN”

Normalde altyapı çalışmalarının Büyükşehir Belediyesinin uhdesinde olduğuna atıfta bulunan Uzundemir, Büyükşehir’in sadece baca desteği verdiğini dile getirdi ve “biz de su borularını döşeyerek bacalarla bağlantısını yaparak, daha sonra kilitli parkeyle yollarımızı taçlandıracağız” dedi.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Uzundemir, engelli vatandaşların kendileri için çok önemli ve değerli olduğunun altını çizerek,  “Gölbaşı Uzunbölük sokakta yol düzenleme çalışması devam ediyor. Yine okçular mahallemizde 1150 sokakta bulunan engelli bir kardeşimizin evinin önünü kilitli parke döşüyoruz. Bizim için engelli kardeşlerimiz önemli, çalışmalara önem veriyorum. Bize ulaşamayan engelli kardeşlerimiz varsa bize ulaşmasının rica ediyorum, sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

ANNE- KIZ KIYDAN’A TEŞEKKÜR

Sosyal medyadan gördüğü ve mutlu olduğunu ifade ettiği bir görüntüyü dile getiren Uzundemir, çevre temizliği yapan Anne- Kız Kıydan’a teşekkür etti. Uzundemir sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu hafta bir başka konu, Gülşen Kıydan kardeşim, kızıyla çevre temizliği yaptıklarını sosyal medyadan gördüm, kendilerini ziyaret ettim, hediyelerini takdim ettim, böyle bir evlat yetiştirdiği için kendilerine teşekkür ettim.” dedi.

BELEDİYE ÇALIŞANLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM

Son olarak Belediye personeli hakkında da konuşan Başkan Uzundemir, belediye personelinin gece gündüz özverili bir şekilde çalıştığına vurgu yaparak tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti “hepsini gözlerinden öpüyorum” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu