Belediyeciliğin kitabını yazarım diyen Behçet Saatçi; “59 ayda, 13 belediye başkanını bir defa toplayıp ilçelerinizin derdi nedir demeyen adam Büyükşehir Belediye Başkanı olacak öyle mi, o tren kaçtı”

Fethiye Belediye Başkanı ve bağımsız Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Behçet Saatçi, Ortaca’da Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’in seçim bürosu açılışına katıldı.

Burada konuşan Saatçi; “Bir yerde birileri düzeni bozuyorsa, birileri de düzeni yapar. Biz düzen bozmaya değil, düzeni, oyunu kurmaya geldik. Oyun bozucu değiliz. Birileri oyunu bozdu, bizde kuracağız. Hep beraber Muğla olarak kuracağız. Her şey iyi gidiyordu da bizim burada işimiz ne.” dedi.

Demokrat Parti’nin ülke tarihinin köklü bir partisi olduğunu söyleyen Saatçi, “Bizim gibi başı sıkıntıya giren herkesi şemsiyesi altında kabul eder. Bu anlamda da DP’nin yöneticilerine siyasi mağdur olan herkese açtıkları kapılardan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

– “Muğla’da oyunu bozmaya geliyoruz”

Büyükşehir yasasının ardından seçilmiş 13 ilçe belediye başkanının adeta yok sayıldığını savunan Saatçi; “Başkanların rozeti olmaz. Siyasi partisi olmaz. Biz halk adamıyız. Muğla’da işler iyi gitseydi, bizim burada işimiz yoktu. Gözünün üstünde kaşın var demenin suç olduğu Muğla siyasetinde, biz gözünün üstünde kaşında var, başında var, saçında var demeye geldik. Kimse kusura bakmasın. Seçilmiş 13 belediye başkanını yok sayacaksın. Kendin gibi düşünmeyen herkesi diskalifiye etmeye çalışacaksın. Yanına aldığın arkadaşlarınla ve genel merkezdeki avenelerinle, kendi ilçesini savunmak isteyen herkesi yok sayacaksın. Kenara atmaya çalışacaksın, biz o oyunu bozacağız. Muğla’da oyunu bozmaya geliyoruz.” ifadelerini kullandı.

– “Kendin yaptın sonucuna da kendin katlanacaksın”

Hiç kimseyle şahsi hesabı olmadığının altını çizen Behçet Saatçi; “Yönetim, idarecilik bilimdir. Siyaset bir sosyolojidir. Hiç kimseyle şahsi hesabım yok. Dedikodu yapmam. 59 ay geçti, 13 belediye başkanını bir defa toplayıp ilçelerinizin derdi nedir demeyen adam Büyükşehir Belediye Başkanı olacak öyle mi. Geçti o, kaçtı. Kusura bakma o treni kaçırdın. Biz, Osman ağabeyimiz dedik, başka da bir şey demedik. Osman ağabeyimize oy istiyoruz dedik. Verdik oylarımızı da. Kimseden diyet istemiyoruz. Böyle mi olmalıydı. Niye bizi kucaklamadın. Niye bizi düşman gördün kendine. Bir adamın kendi kendine yaptığını cümle alem bir araya gelse yapamazmış. Sen kendin yaptın sonucuna da kendin katlanacaksın.” şeklinde konuştu.

– “Yasa kötü, yasayı yöneten yasadan kötü”

Muğla’yı 13 ilçe belediye başkanıyla, ortak akılla yöneteceklerini belirten Saatçi; “Ben sırça sarayda oturur yönetirim Muğla’yı dersen. Ancak bu kadar yönetirsin. Büyükşehir yasası kötü, herkes mustarip. Yasa kötü olursa, yasayı yöneten yasadan da kötü olursa sonuç bu. En kötü yasa bile iyi insanların yönetiminde çok daha başarılı, halka hizmet edecek şekilde yönetilebilir.” açıklamasında bulundu.

– “Belediyeciliğin kitabını yazarım”

Belediyecilikte 20 yıllık birikimi olduğunu hatırlatan Saatçi, şunları kaydetti; “Biz belediyeciliğin kitabını yazarız kimse merak etmesin. 20 yıllık birikimimizi Muğla’ya taşıyacağız. Şimdiye kadar hiç iniş inmedik. Hep yokuş çıktık. Hep tırnaklarımızla kazıdık. Yine sizlerle beraber yürüyüp Muğla’yı hepimizin keyif aldığı, ayrımcılık yapılmayan, seçilmişlere saygı gösteren, halka kapısı açık bir belediye haline getireceğiz. 31 Mart akşamı Türkiye’de bütün siyasi dengeler değişecektir. Ankara’dan Muğla’yı yönettiğini iddia edenler hayal kırıklığına uğradıklarını görecekler. Türk siyasi hayatında yeni bir tarih başlayacaktır.”

Saatçi, açılışın ardından Ortaca ve Dalyan’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Vatandaşlarla bir araya geldi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı