üstbilgi relşam

BİLGİ IŞIKTIR

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak..

Bence , günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi.

Satır İçi Makale

Okumak  yok . Araştırmak yok. Analiz yapmak yok. Fakat memleketi kurtaracak fikir ve söz çok…

İşin garibi ise  fikir diye söylem haline getirilen sözlere bakın, bir çok kişinin kalıplaşmış sözleri ve söylemleri  fotokopi çekilmiş gibi papağan vari tekrarlıyor olması..

Eskilerin “ bizim oğlan bina okur, döner döner yine okur “ sözü galiba günümüz için söylenmiş gibi..

İlgili Makaleler

Dünyada neler oluyor ?  Yeni Dünya Düzeni nedir..?  Dünyanın patronluğu için çatışmayı göze alan ve mücadele eden güçler kim veya kimler…? Ülkemizi bu mücadele nasıl etkiliyor..? Dünyada kıyasıya birbiriyle mücadele eden bu güçlerin, ülkemiz içinde uzantıları  var mı..?   Varsa kimler..?

Dünyada  “ Milliyetçilik “ neden yükseliyor..? Milli Devlet yapıları tehdit altında mı..?

Uluslararası kurum ve kuruluşlar da “ Değişim ve Dönüşüm “ neden  konuşuluyor ve bu durum ülkemizi nasıl etkileyecek..?

Ticaret savaşları ne manaya geliyor..?   Ekonomik  operasyonlar kimler tarafından ve kimlere karşı yapılıyor..?  Ülkemiz bu durumdan nasıl etkilenecek..?

Avrupa birliği ülkeleri neden bu kadar stresli ve agresif tutum içindeler…?  İngiltere neden birlikten ayrılmak istedi..?  ABD, Avrupa birliği ülkelerine karşı neden bu kadar katı tutum içine girdi..?

Dünyada ki bu amansız mücadele devam ederken ,Türkiye bu mücadelenin neresinde..? Mücadele eden bu güçler arasında taraf oldu mu..?  Türkiye’nin beka sorunu var mı..?  Beka sorunu yaşıyorsak ne tür tedbirler alındı..?  Hükümet sisteminin değişmesi ne manaya geliyor..?

Dinimiz ve Kültürümüz üzerinde batılı güçler neden mühendislik çalışması yapıyor..?

Cemaatlere neden bu kadar sızmalar yapılıp, kontrolleri altına almaya çalışılıyorlar..?

ÜLKEMİZDEN NE İSTENİYOR..?

Bu konular hakkında bilgi sahibi olmadan siyaset yapılmaz, yapılamaz..!

Dünyada sert rüzgarlar eserken, Türkiyede ki ağaçların bu rüzgardan etkilenmeyeceğini düşünmek, hayal dünyasında yaşamak demektir. Hayal dünyasında yaşayanların fikriyatının ne olduğunun, hangi ideolojiyi benimsediğinin ve hangi partiye oy verdiğinin hiç ama hiç önemi yoktur..?

Çünkü bu tür insanlar BİLGİSİZ FİKİR SAHİBİDİR.

Bilgi IŞIKTIR…!   Işığın yoksa eğer KARANLIĞI AYDINLATAMAZSIN…!

Eskiler “ Boş tenekeden çok ses çıkar “ diye boşuna söylememiş.  PAPAĞAN GİBİ AYNI ŞEYLERİ SÖYLEYENLERİ ve HAKARET DİLİ KULLANARAK, ÖTEKİLEŞTİRENLERİ CİDDİYE ALMAYIN..! Bu milletin evlatlarının her zamankinden daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Ülkesini seven KUCAKLAŞSIN…

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu