BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ

Her olaya siyasi gözlüklerimiz ile bakan bir millet olduk. Bu kadar siyaset bağımlısı olduğumuza göre, ah bir de sorgulayıp, analiz yapabilsek. Düşüncelerimiz esir. Beynimiz ve ruhumuz esir. Hatta milli reflekslerimiz bile “SİYASETE ESİR.”  Mesela ;

ATATÜRKÇÜ  olduğunu söyleyenlere bakın. TÜRKÇÜ ve MİLLİYETÇİ Atatürkçüler, KEMALİST Atatürkçüler, ULUSALCI  Atatürkçüler. Soru şu : KAÇ TANE ATATÜRK VAR Kİ BU KADAR ATATÜRKÇÜLÜK TÜRÜ VAR..?TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ üzerine kurulmuş partilere bakın. Ülkemizde Milliyetçi olduğunu deklare etmiş kaç tane milliyetçi parti var..?  Seç ,seç beğen. Farklı ,farklı TÜRK MİLLETİ var herhalde ki her bir parti, o farklı TÜRK’ün temsilcisi ve milliyetçisi. SOSYAL DEMOKRAT olduğunu söyleyen kaç parti kurulmuş ülkemde..  Fark ne  ve neden..? SİYASAL İSLAMCI olduğunu söyleyen kaç parti kurulmuş ..?  Bilmediğimiz başka bir İslam var da onun mu temsilcileri..?  Ondan dolayı mı farklı farklı partiler kuruldu..?  İSLAM dininin Kitabı bir, peygamberi birken,  neden Mezheplere bölündü. Yetmedi Tarikatlara ve Cemaatlere BÖLÜNDÜ..?  İslam dininin kutsal kitabı ve peygamberi , MÜMİNLERE  BİR OLMAYI tavsiye etmiş ve AYRILIĞI  LANETLEMİŞKEN , bu BÖLÜNMELERİ Nasıl açıklayacaklar..? Tüm Tarihçiler bilir ki CEMAAT ifadesi , Osmanlı Devleti içinde yaşayan Gayri  Müslim  azınlıkları ifade etmek için kullanılıyordu. Musevi Cemaati, Ermeni Cemaati, Ortadoks Rum Cemaati gibi… Osmanlı Kanunlarına ve Padişah fermanlarına  baktığınızda CEMAAT  ifadesinin kimler için kullanıldığını göreceksiniz. Müslümanlar bu ülkede AZINLIĞA MI DÜŞTÜ..?  ÜLKEMİZE BAŞKA BİR DİN Mİ HAKİM OLDU..?  Peygamberimiz  EY İNANANLAR veya EY MÜMİNLER diye İMAN ETMİŞ TOPLULUKLARA, HİTAP EDERKEN ve bir kez bile CEMAAT diye seslenmemişken, MÜMİNLER şimdi niye kendilerini CEMAAT diye vasıflandırır oldular..?  Açıklanması gereken ve cevabı bulunması elzem olan bir konudur..

Atatürk’ün SİLAH ARKADAŞLARINI sorguladık mı..? Mesela Milli Mücadelenin efsanelerinden  Kazım Karabekir Paşa  GÜRBÜZ OĞLANLAR YETİMHANESİNE,  Altı (6) Bin küsur  yetim kalmış ERMENİ ÇOCUĞUNU alıp, getirmiş ve barınmalarını sağlamış ve büyük bir kesimini de askeri okullarda okutarak subay yapmış.   Ülkemde  olan tüm darbeler ve muhtıraları kimler tarafından yapılmış bir araştırın bakalım, bu yetimlerden darbeci olanlar kimler. Karabekir paşa Yetimhaneye, neden bir tane bile yetim kalmış ŞEHİT EVLADI, TÜRK ÇOCUĞUNU YERLEŞTİRMEMİŞ..? Hatta Atatürk ,Kazım Karabekir paşaya aynı soruyu sormuş…? Kazım Karabekir paşanın adı neden ATATÜRK’E İZMİR SUİKASTI OLAYINA KARIŞTI..?  Kazım Karabekir paşanın tutuklanacağını anlayan ve GÜRBÜZ OĞLANLAR YETİMHANESİNDEN yetişmiş genç subaylar MAHKEME HEYETİNİN OLDUĞU SALONU BASTILAR MI..?  Araştırıp, sorguladık mı..?  ATATÜRK,İSMET İNÖNÜ ile niye DARGIN ÖLDÜ..? Atatürk’ün vefatından sonra İNÖNÜ , ATATÜRK’ÜN UYGULAMALARININ TAM TERSİNİ YAPTI..?   Atatürk  “Mason Localarını kapattı”, İnönü açtı. Atatürk’ün  “Hain ilan ettiği ve yurtdışına sürdüğü 150’likler “ diye adlandırılanları, İnönü affetti ve önemli devlet görevlerine getirdi. Atatürk , TÜRKÇÜ ve TÜRK MİLLİYETÇİSİYDİ. Türk Milliyetçiliğini DEVLET POLİTİKASI haline getirmişti. İnönü, Atatürk’ün Türk milliyetçisi kadrolarını TURANCILIK ile suçlayıp MAHKEMELİK ETMEDİ Mİ..? Atatürk’ün yetiştirdiği Türk milliyetçisi kadroları Devletten, siyasetten ve ordudan temizlemedi mi..? İNÖNÜ ile ilgili  daha bir çok olayı da örnek olarak yazabilirim ama bu kadarı bile yeterli  SORGULAMA MERAKI UYANDIRMAYA..

Atatürk’ün vefatından sonra Cumhurbaşkanı, Başbakan olanları hiç mercek altına yatırdınız mı..?  Devletin önemli makamlarını işgal eden Devlet adamlarının, EŞLERİNDEN AKRABA OLDUKLARINI ve aralarında ki bu ilginç akraba  bağı KOCAMAN BİR TESADÜF MÜ..? Birbirine akraba Aileler tarafından yönetilmemiz de kocaman bir tesadüfse diyeceğim bir şey yok..

Siyaset yapmak ve her olayı siyasi gözlükle değerlendirip, büyük büyük laflar etmek kolaydır. Yukarıda ifade etmeye çalıştığım konularda bilgi sahibi olamadıysan, siyaset yapman, İSTİKAMETİNİN NEREYE OLDUĞUNU BİLMEDEN, OTOBÜSE BİNMEK GİBİDİR..!  Ta ki Yolculardan birisinin hemşerim YOLCULUK NEREYE diye sorusu ile karşılaşıncaya kadar da TERS İSTİKAMETE GİDİYOR OLDUĞUNU ANLAYAMAZSIN..?Allah yoldan çıkarmasın ve bizlere yolumuzu kaybettirmesin. Yaradan bizlere Akıl ve Fikir vermiş SORGULAYALIM DİYE… Bu AKIL  nimetinden faydalanalım..! Sonra siyaset yapalım.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı