BİZ, BİZ DEĞİL MİYİZ..

Kainat aşk ile yaratıldı. Topraklar aşk ile Rahmet olup yağdırılan yağmurlar ile buluştu.  Hasretle ve aşkla yağmuru bekleyen topraklarda ki tohumlar,  aşk ile filiz oldu . Çiçekler ve bitkiler aşk ile  açtı. Dereler çağladı ve aşk ile ovalar ile buluştu. Kuzular aşk ile otlara kavuştu ve oynaştılar . Ay ve yıldızlar aşk ile gecelerimizde ışıdı ve karanlığımıza fener oldular. Güneş aşk ile karanlıkları yırtıp attı ve aydınlık olup ışıdı. Dünya aşk ile güneşin etrafında döndü.. Saymakla biter mi..?  Elbette aşka örnek bitmez. ..  Kainatın ve bizlerin varlık sebebi AŞK..

Büyük bir aşkın parçası olan bizler ne yaptık. Sevgi ve Aşk için yaratılmış insanlığı savaşlarla,düşmanlıklar ile KANA BOĞDUK ve KİN TOHUMLARI EKTİK..

Bizim dinimiz BARIŞ ve KARDEŞLİK Dini. Bu gün İslam coğrafyasına  bir bakın lütfen.  Müslüman devletler birbirinin kuyusunu kazıyor veya birbiri ile savaşıyor. Ülkelerde Müslümanlar birbirilerine düşman olmuş ,iç çatışmalar ve kaoslar yaşanıyor. Sadece kendi inancımızdan ve milletimizden olanlara değil TÜM İNSANLIĞA HOŞGÖRÜ diyen bir dinin mensuplarının düştüğü durum ortada.. HAK, HUKUK, ADALET,EŞİTLİK ve ÖZGÜRLÜKLER  şiarı olmuş bir dinin mensuplarıyken , tüm İslam ülkelerine bakın,  HANGİSİ KURAN-I KERİMİN BU HÜKÜMLERİNE RİAYET EDİYOR. Görebilene veya bulabilene helal olsun..  ATALET ve MİSKİNLİĞİN, TEMBELLİĞİN  yasaklandığı Müslümanlara ne olmuş da açlıktan ölenler görülür hale gelmiş.

Dinlerini beğenmediğimiz BATILI ÜLKELERDE Kaos ve iç çatışma var mı..?

Terör örgütleri bu ülkelerde niye faaliyet yürütmüyor..?

Geri kalmışlık ve fakirlik, açlıktan ölümler bu ülkelerde neden görülmüyor..?

Ramazan mübarek günler bitmeden, kalplerimiz ve gönüllerimiz Allaha her zamankinden daha fazla yönelmişken,  bu konuların da sorgulamasını yapalım istedim.

Dünyaya hükmeden bir çok devlet kurmuş bir milletiz. Her kurduğumuz devlet ana dayanak olarak ADALET, ÖZGÜRLÜK, EŞİTLİK VE İNSANLIK, YARARLIK ilkeleri üzerine inşa edilmiş. Günümüz Türk devletleri bu çizgide mi..?  Dünyanın merhamet ve şefkat kalbi olan bir kültür birikimimiz var. LİYAKAT ve EHLİYET anlayışımız var. Şimdi neden bu anlayışları RAFA KALDIRDIK. Oğuz kağan TÖRESİNDE Türk milletine FAKİRLİK YASAKLANMIŞ, şimdi günümüz Türk devletlerinde neden fakirlik diz boyu..?

Türkler ve Müslüman milletler olarak bu konulara kafa yormamız ve çare üretmemiz gerekmiyor mu..?  Dünyaya demokrasiyi, meclisi, toy ve kurultaylar ile öğretmiş bir milletiz. Ne oldu da demokraside sınıfta kaldık. Partilerde Demokrasi ağaları türettik.

PARAYI  İLK BULAN ve KULLANAN  MİLLETTİK. Şimdi neden PARASIZ MİLLET OLDUK..? Neden bir MİLLİ SERMAYEMİZ YOK.? Niçin ekonomik operasyonlar çekilen ülke durumuna düştük..?

YAZIYI İLK BULAN ve KULLANAN MİLLETİK. Şimdi neden ilimde ,irfanda ve teknolojide geri kaldık..?

TEKERLİĞİ BULAN VE ATLI ARABALARI KULLANAN MİLLETİN YERLİ ARABASI BİLE YOK..! İLK UÇAN TÜRK, İLK DENİZALTIYI  İCAT EDEN TÜRK,İLK ROKET DENEMELERİNİ YAPAN TÜRK, Şimdi neden böyleyiz..

BİR ŞEYLER DE TERSLİK VAR. Bunun sorgulanıp,bulunması ve düzeltilmesi lazım..

Sanki TÜRK , TÜRK DEĞİLMİŞ GİBİ, Dinimizde sanki Hz.Muhammedin getirdiği din değilmiş gibi…

TÜRK’ÜN DE İSLAMIN DA PARALELİ YARATILMIŞ GİBİ BİR GÖRÜNTÜ VAR ORTADA..

Emin olun bu konulara kafa yorup, eksiğimizi hatamızı bulup, çözüm üretmek en büyük ibadet olacaktır. Halimiz,hal değil çünkü..

Tüm bu duygular ile Ramazanın son günlerinde siz değerli okurlarımıza nice Ramazanlara tekrar kavuşmanızı diliyor ve bayramınızı kutluyorum..

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı