Bölgemiz Uluslararası Turizm Fuarında Tanıtılacak

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz bölgesinde son yıllarda önemli ivme kazanan turizmde çıtayı daha da yukarıya taşımak amacıyla sektör temsilcileri uluslararası fuarlara katılım sağlıyor.

Turizmci Ali Mürşit Yağmur, 5-7 Kasım tarihlerinde Londra’da düzenlenecek Uluslararası Turizm Fuarı’na (WTM) katılacağını açıkladı.

Turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olarak kabul edilen fuarda bölge tanıtımına katkı sunmak istediklerini vurgulayan Yağmur, Güney Ege bölgesinin eşsiz coğrafyasını başta İngiltere olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde tanıtmak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Uluslararası fuarlara katılım sağlanmasının önemine değinen Ali Mürşit Yağmur; “Hedef kitleye öncelikle kim olduğumuzu ve bölgemizi anlatıyoruz. Nasıl tatil imkanları sunuyoruz, onları buraya çekebileceğimiz değerlerimizi tanıtmamız gerekiyor. Bunun en önemli yollarından biriside fuarlar.” diye konuştu.

Yağmur, sektör temsilcileri, kurum ve kuruluşlarla beraber turizme topyekun bir kalkınma modeli olarak bakmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yorum
Başa dön tuşu