üstbilgi relşam

Bu eve asla hırsız giremez

Uzun zamandan bu yana iyi göç alan Dalaman’da değişik mimari tasarımlarla konut yapılmaya ve iyi talep görmeye başladı. 2018’de diğer yıllara göre daha fazla artış sağlandı.

İlçeye yerleşenler Dalaman’ın doğal güzelliğine ve ulaşım kolaylığına dikkat çekiyor. Fethiye, Göcek, Dalyan, Sarıgerme, Akyaka ve Marmaris gibi turizm bölgelerine yakınlığı nedeniyle ilçe tercih ediliyor.

Satır İçi Makale

İnşaat mühendisi Erdoğan Kaylı, yaptığı başarılı çalışmalarla AUDİO akıllı ev sistemleri şirketinin dikkatini çekti. Tasarımı, konumu ve farklılıklarıyla beğeni kazanan evlerde, “akıllı ev sistemleri” tanıtım filmi referans gösterilmek üzere çekildi.

İnşaat mühendisi Erdoğan Kaylı, inşaatlarda 1’inci sınıf malzeme kullandıklarını belirterek; “Profesyonellerle çalıştık. Önceliğimiz cephe mimarisiydi. Bütün esen rüzgârları ve gün ışığını doğru şekilde almasını sağladık. Bahçe düzenlemesini bahçedeki ağaçlara zarar vermeden post-modern havada yaptık. Yapılan bu çalışmalardan takdir görmek benim için çok onur verici.” dedi.

AUDİO akıllı ev sistemleri bölge satış sorumlusu Orhun Gültekin, tanıtım filmi çekilen evi referans olarak kullanacaklarını ifade ederek; “Yörede inşaat olarak çok güzel bir çalışma olmuş bizde bu çalışmayı fark ederek bu evi referans olarak kullanmak istedik. Evde elektrik su açıp kapama klima derecelendirme lamba kontrolü aynı sistem içerisinde yangına karsı duman sensörü hırsıza karşı alarm veren ve kişiyi bilgilendiren sistem entegre edilmiştir. Aynı zamanda görüntülü diafon sistemiyle bir bütün olarak yapılmış. Böyle bir çalışma Dalaman’da bir ilk. Audıo olarak bölgede referans gösteriyoruz. Genç mühendis kardeşimize başarıların devamını dileriz.” dedi.

Muğla Emlak Müşavirleri Derneği Dalaman temsilcisi Yüksel Şahin ise Dalaman’da son dönemde kaliteli konutların yapıldığına dikkat çekerek, şunları kaydetti; “Bütün inşaat firmaları mimarlar ve mühendis arkadaşlarımızın Dalaman’daki yapacak oldukları konutlarda bu şekilde kaliteyi artırarak yaparlarsa gelişmekte olan Dalaman ilçemiz için fark yaratıp taleplerin daha fazla ilçeye ve esnaflara katkıda bulunacağını düşünüyorum. Genç mühendis arkadaşımızı tebrik eder. Başarılarını artırarak devam etmesini diler, ezber bozan çalışmalarla devam etmesini isterim.”

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu