Burcu’dan büyük başarı

Dalaman Belediyesi tarafından desteklenen 20 yaşındaki sporcu Burcunur Mete, Elazığ’da düzenlenen Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonasında mücadele etti.

Mete, 18-45 yaş arası ağır sıklet büyük bayanlar kategorisinde +70 kiloda Türkiye 2’ncisi oldu. Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda 3 bin 970 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada güçlü rakiplerini mağlup eden Mete, final kadar yükseldi. Burcunur Mete, Muğla’ya 2’ncilik madalyası ile döndü.

10 yıldır Kick Boks yaptığını söyleyen Mete, katıldığı birçok şampiyonada çeşitli dereceler elde ettiğini belirtti.

Elazığ’da son katıldığı şampiyonada +70 kiloda mücadele ettiğini dile getiren Mete; “Aşama aşama yükseliyorsun, önce ilde sonra ege bölgesinde ardından da Türkiye şampiyonasında yer alıyorsun. Her ilden 1 kişi çıkıyor. İlde 2 kişiyi eledim. Türkiye şampiyonasında ise zorlu rakipler ile karşılaştım. Finale kadar geldim. Bu sporu, kadınların kendisini koruması ve formda kalması açısından öneririm. Dayanıklılık gerektiren bir spor. Sadece bu sporu değil, sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yapabildikleri sporları insanlara tavsiye ederim. Elazğı’daki turnuvaya 3 ay süresince günde 3 idmanla hazırlandım. Dalaman Belediye Başkanımız Muhammet Şaşmaz’da bana destek oluyor. Kendisine teşekkür ederim.” dedi.

Başarılı sporcu Mete, geçtiğimiz aylarda Antalya’da düzenlenen Uluslararası turnuvada derece elde etmişti.

Yorum

Başa dön tuşu