üstbilgi relşam

Büyükşehir Belediyesi Turizme Kazık Çaktı

Dalyan Mahallesi’nde sezon ortasında yapılan iskele yenileme çalışması turizmcilerin tepkisini çekti.

Dalyan kordon kenarında teknelerin yanaşabilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesince yapılan iskele çalışmasına çevredeki turizmciler tepki gösterdi.

Satır İçi Makale

Dalyan kanalında faaliyet gösteren teknelerin yanaşabilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesince iskele yapımı için kanal içine kazık çakılmaya başlandı.

Kazık çakılırken çevre otellerde ve Restoranlarda bulunan turistler gürültü nedeni ile rahatsız olduklarını dile getirerek ayrıldılar.

Turizmciler durumdan şikayetçi olduklarını belirterek çalışmanın durdurulmasını istediler. Ancak, Muğla Büyükşehir görevlilerinden olumlu cevap alamadılar.

Mağdur olduğunu iddia eden bir otel işletmecisi; “Otelimizde tatil yapan turistler kazıkların çakılmaya başlanması ile birlikte hemen burayı terk ettiler. Bu insanlar sessiz sakin dinlenmeye geliyorlar. Ama bizim Büyükşehir Belediyemiz ne yapıyor, adeta turistin tepesine kazık çakıyor. Tam dinlenme saatlerinde kanalın içine kazık çakmak ve müthiş bir gürültü çıkarmak ne demek. İnanın bu gürültü Dalyan’ın öbür ucundan duyulmuştur. Acaba bizim Büyükşehir Belediyemizin inşaat yasağı diye bir şeyden haberi yok mu? Büyükşehir Belediyesi bu yasaktan muaf mıdır? Otelimizde tatil yapan misafirler yarın ülkelerine döndüklerinde tazminat davası açıp kazanırlarsa bu paraları kim ödeyecek? Ben otelimi satsam bu paraları ödeyemem. Büyükşehir yetkililerinden bu çalışmalarını durdurmalarını ve sezon sonunda yapmalarını istiyoruz.” dedi.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu