ÇALINAN İNSANLIK TARİHİ

Geçen hafta yayınlanan köşe yazıma gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyorum. Sosyal medya hesaplarıma gelen mesajlarınıza ve sorularınıza elimden geldiğince dönüş yapmaya gayret gösterdim. Bu hafta sorularınıza cevap olması adına konuyu biraz daha genişleterek anlatmaya çalışacağım..

Dünyaya hakim olan küresel güçler kendi hakimiyetlerini sürdürmek ve dünya iktidarlıklarına ortak milletler çıkartmamak için kendilerinin çıkarına UYDURDUKLARI YALAN BİR TARİH ortaya koydular. Kendileri MEDENİ ve DÜNYAYI YÖNETME YETENEĞİNE sahip, gösterirlerken Türk milleti başta olmak üzere kendilerine rakip gördükleri diğer milletleri de BARBAR milletler olarak anlattılar ve tüm dünyayı buna da inandırdılar. İnsanlığa ve milletlere KÜLTÜREL KIYIM yaptılar. Adeta diğer milletleri ve insanları kendilerinin HAYRANI yapıp, modern KÖLELER oluşturdular. Öyle uyduruk tarihler yazarak insanları inandırdılar ki şimdi birileri doğruları anlatmaya kalkınca herkes bu doğrulardan bahseden kişinin aklından şüphe eder hale geldi..

Geçen hafta ki yazımda belirtiğim gibi dünyanın yaşı milyarlarca yıl ile ölçülürken ve insanlık adına milyonlarca yıl öncesine ait bulgular ortadayken , insanlık tarihini 4-5 bin yıllık bir tarih zaman diliminde anlatmak insan aklı ile alay etmektir…

Kendilerini MEDENİ, Türk milletini BARBAR olarak ifade etmeleri ise aslında kendilerinin Türk milleti karşısında aşağılık duygusuna sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. TÜRK, UYGAR , MEDENİ DEMEKTİR. Türklerin UYGUR kolu tüm dünyaya UYGARLIĞIN ÖNCÜSÜ oldukları için İSİMLERİNİ MİRAS BIRAKMIŞLARDIR. Nasıl bizi barbar olarak ifade edip, tüm dünyaya bu yalanı yutturdular…

TÜRKLERİ KONAR-GÖÇER topluluklar olarak anlatıp, medeniyet kuramamış kaba saba insanlar topluluğu gibi göstermeye çalıştılar ve hatta buna bizi bile inandırdılar. Halbuki TÜRK MİLLETİ KONAR-GÖÇER BİR TOPLULUK DEĞİL “ GÖÇMEN “ BİR TOPLULUKTUR.. Bu kadar çok DÜNYA HAKİMİYETİ KURAN DEVLETLERİ nasıl kurabilirlerdi..?  TÜRK , UYGAR ve MEDENİ İNSAN DEMEKTİR. İnanmayan TÜRK ADININ SÖZLÜK MANASINA BAKIP, İNCELEYEBİLİR. Ayrıca bu gün bize ASYA diye öğrettikleri ama asıl adı TÜRKİSTAN olan bu kıta ve bölgede TÜRK milleti ile ilgili bulunan medeniyet kalıntılarına bakıp, araştırsınlar. Google’ e BEYAZ PİRAMİTLER yazmaları bile yeter artar. Atalarımızın Mısırlılardan binlerce yıl öncesi ve Mısır Piramitlerinden çok daha büyük olan Piramitleri inşaa ettiklerini, tıp alanında ne kadar ileri gittiklerini burada bulunan tarihi kalıntılardan öğreneceklerdir. Binlerce yıl öncesine ait şehirleri kurup, yaşadıklarını, hayvancılık kadar tarım ile uğraştıklarını TÜRKİSTAN bölgesinde TURFAN denilen şehire çölün altından binlerce kilometrelik su kanalları inşaa ederek su getirip, tarım yaptıklarını tüm dünya tarih kayıtlarında bulabilirsiniz. Bu gün bile taze meyve sebze için bizler TURFANDA adını kullanırken kültür hafızamızın bize unutturmak istemediği tarihimizi buluyoruz. KALE inşa etmişler ve adını ön Türkçe KALA yani kalınacak yer anlamına gelen bu ismi vermişler. ORDU ve BALIK adını verdikleri şehirler kurmuşlar..

İlgili Makaleler

BARBAR dedikleri TÜRK MİLLETİ  binlerce yıl önce DEMİR ve ALTIN, GÜMÜŞ işlemelerinde dünya insanlığına örnek teşkil etmiş bir millettir.  Mesela ALTIN ELBİSELİ ADAM  diye internetten küçük bir araştırma yapın Kazakistan da bulunan bu muhteşem tarihi mirası inceleyin ve ustalığı görün.. TAŞ işleme konusunda dünyaya örnek olmuş millettir.. Taşlara kazıdıkları PETROGLİF denilen kaya sanatı biçimini incelemenizi tavsiye ederim.. “Oyma “, “ Gravür” gibi türleri de incelemeye değerdir..

SEMBOLLER DEN YAZI’YA geçen insanlar mı BARBAR..?  ETNİK yapıdan MİLLET YAPISINA geçen insanlar mı BARBAR..?  DEVLET ve ORDU kurumlarını kurup, ortaya çıkaran insanlar mı BARBAR..? Takastan insanlığı PARA kullanmayı bularak kurtaran insanlar mı BARBAR..? İNSAN olmaya geldik diyen anlayışın sahibi olan bu millet , ADAM OLMAK , yani ADEM gibi olmak , İNSAN olmak manasına gelen deyimi tarihi boyunca kullanmış bu millet mi BARBAR..? Bizler İNSANLIĞIN TEMSİLCİSİ ve KORUYUCUSU TÜRK MİLLETİYİZ.. Adımız UYGAR ve MEDENİ İNSAN demektir.  Kurulan bu tuzaklara düşmeyelim ve yarınlar ile ilgili ümitlerimizi asla kaybetmeyelim. Hangi etnik kökene ait olursanız olun sıkıntı yok ama HANGİ MİLLETİN BİR FERDİ OLĞUNUZU ASLA UNUTMAYIN. Etnik köken millet olmaya yetmez. Bunun farkında olun yeter. Millet olmanın kıymeti büyüktür.

Yorum

Başa dön tuşu