CHP, 95’inci kuruluş yıl dönümünü kutluyor

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama programları düzenlendi.

Ortaca’da, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı, 95’inci yıl pastası kesildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü kutlama programında CHP Ortaca İlçe Başkanlığı çelengi Atatürk anıtına bırakıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından basın açıklamasını okuyan CHP Ortaca İlçe Başkan Yardımcısı Evren Tezcan; “Umudun adı, ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz 95 yaşında. Gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız. Büyük devlet adamı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyet’ten önce 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Partisini kurmuştur. Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren her bir birey bu onuru ve haklı gururu yaşıyor, yaşayacak. Cumhuriyet Halk Partisi 95’üncü kuruluş yıl dönümünde yine halkımızın umut kaynağı. Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran, demokratik, laik sosyal hukuk devletini inşa eden, adaleti sağlayan partidir Cumhuriyet Halk Partisi. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin attığı her ileri adımda vardır. Cumhuriyeti kuran partimiz demokrasinin yerleşmesini ve adaleti de sağlamıştır. Ulu Önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” sözleri 95 yıldır ülkemiz için hizmet etme aşkımızın da kaynağıdır. Cumhuriyet Halk Partimiz ülkemizin kurtuluşunda ve kuruluşunda hainlerin amaçlarını yok eden, manda ve himayeye karşı duran, gücünü milletten alan, kurucusu Atatürk’ün ülküsünden hiç ayrılmayan, ülkemize umut olan partidir. Dünyadaki ve coğrafyamızdaki savaşlar kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve partimizin “Yurtta Sulh, Cihanda sulh” ilkesinin haklılığını bir kez daha ortaya koymaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp, yarına taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partimiz ve her bir üyemiz Atamıza ve ülkemize layık olmak için çalışmaktadır. 95’üncü yılımızı kıvançla kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, CHP Ortaca İlçe Kadın Kolları Başkanı Zuhal Arslan ve partililer 95’inci yıl pastasını kesti.

Yorum
Başa dön tuşu