CHP Dalaman İlçe Başkanlığı seçim çalışmalarını sürdürüyor: “İnsanlar artık ‘tamam’ diyor”

Kamil Ayhan Öner

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dalaman İlçe Başkanlığı, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

İlçe seçim bürosunda ve seçim stantlarında çalışmalarını sürdüren partililer, vatandaşlara broşürler dağıtarak, kendilerine neden oy vermeleri gerektiğini anlatıyor.

İlçe Başkanlığı binasında oluşturulan seçim bürosunun yanı sıra Atatürk Caddesi üzerinde ve Mehmetçik Parkı yanında kurulan stantlarda yoğun mesai dikkat çekiyor.

CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, gazetemize yaptığı açıklamada; “Emniyet, Kaymakamlık, İlçe Seçim Kurulu ile koordine içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. İlçe başkanlığı binamızı seçim ofisi olarak kullanıyoruz. Haberleşme sistemimizin parti binamızda olması aynı zamanda binamızın çarşı içinde olması nedeni ile böyle bir karar aldık. Diğer partilerimizin de binaları çarşı içinde olduğu için onlarda hali hazırdaki binalarını seçim bürosu olarak kullanıyorlar. Atatürk Caddesi üzerinde ve Mehmetçik Parkı yanında stantlarımız var. Ayrıca İlçe başkanlığı olarak yasak olan yerlere afiş, bayrak yapıştırmadık. Zaten yasal olarak bunlar engelleniyor, kamu kurumlarına afiş yapıştırmak yasak, seçim çalışmalarının yanı sıra bunları da denetlemek durumundayız. Emniyetin ilgili birimlerine bilgi veriyoruz.” diye konuştu.

Seçim çalışmaları kapsamında giydirilmiş bir araçla ilçe genelinde seçmenlere ulaştıklarını dile getiren Öner; “Toplumun huzurunu bozmadan, vatandaşlarımızı rahatsız etmeden, ses sistemi ayarlanmış aracımız ile gerekli duyurularımızı yapıyoruz. Seçim çalışmalarımız ilçe genelinde yoğun bir şekilde devam ediyor. Seçim büromuza, tanıtım stantlarımıza ve bire bir görüşmelerimiz de vatandaşlarımızın bizlere ilgi, alakası memnuniyet verici. Halktan aldığımız tepkiler çok olumlu, görüştüğümüz insanlar artık ‘tamam’ diyorlar. 16 yılda ülkemizin geldiği durum, ekonomimizin durumu ortada. Dileğim daha aydın, daha umutlu günlerin ülkemize gelmesi, Milletvekili adaylarımıza ve Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye de çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu