üstbilgi relşam

CHP İlçe Başkanı Tezcan; “Ortaca’mızın hizmetindeyiz ve bu gerçeği hiç kimsenin gölgelemesine izin vermeyeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, bir sosyal paylaşım platformunda kendisi hakkında yazılanlarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Ortaca Belediye Başkan Aday Adaylarının hepsinin Cumhuriyet Halk Partisinin değeri olduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Tezcan, bu değerlere yapılan her haksız saldırıya kalkan olmanın asli görevleri olduğunu söyledi.

Satır İçi Makale

Tüm aday adayları ile tek yürek olarak ilçenin hizmetinde olduklarını ve bu gerçeği kimsenin gölgelemesine izin vermeyeceklerini ifade eden Tezcan; “Bir süredir, Belediye Başkan aday adaylarımızdan Mehmet Sertkaya’ya karşı sosyal medya üzerinden sürdürülen haksız ve acımasızca saldırılar, bugün artık Mehmet Sertkaya ile birlikte partimizi de hedef almıştır. En son olarak, benim İlçe Başkan vekilliğine getirilmem ve 2014 yılında bir siyasi partiyi ziyaretim sırasında çekilmiş bir fotoğrafım hakkında ahlak dışı yorumlar yapılmıştır. Bu paylaşımı yapan kişinin partimizin tüzük ve yönergelerinden haberdar olmadığı gibi, ilçe başkan vekilliğine nasıl getirildiğim hususunda hiçbir araştırma yapmadığı anlaşılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Oy çokluğu ile göreve geldim”

Oy çokluğu ile göreve getirildiğini belirten Tezcan; “İlçe Başkanımızın 5 Ekim 2018 günü Belediye Başkan Aday Adaylığı nedeniyle, ilçe başkanlığını bırakması üzerine, parti genelge, tüzük ve yönergelerimize uygun olarak, örgütlenmeden sorumlu ilçe başkan yardımcısı olmam nedeniyle ve yönetim kurulu üyesi diğer arkadaşlarımın ortak kararı ile İlçe Başkan vekilliğine getirildim. İl başkanlığımızın yazılı emri ve yönetim kurulumuzun oy çokluğu ile aldığı kararın ilimize ve oradan Genel Merkezimize iletilmiş olup, İlçe Başkanlığı vekilliğim, asalete çevrilerek İlçe Başkanlığına getirildim.” dedi.

“Parti üyelerimizi dikkatli olmaya davet ediyorum”

Sosyal Medya’da yayınlanan fotoğrafın 2014 yılına ait olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Tezcan, şunları kaydetti; “Başka bir siyasi partiye nezaket çerçevesinde yapılmış bir ziyaretin fotoğrafıdır. Siyasi nezaketimizin bir ifadesidir. Gerek partimize ve gerekse adaylarımıza yapılan bu ahlak dışı saldırıları şiddetle kınıyor ve değerli parti üyelerimizi, bu tür saldırılar karşısında dikkatli olmaya davet ediyorum.”

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu