CHP İlçe Başkanı Tezcan’dan 10 Kasım mesajı; “Özlem ve rahmetle anıyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tezcan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Mustafa Kemal Atatürk, tüm yaşamını ulusumuzun bağımsızlığına adamış, milleti ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak ulusumuzun kötüye giden yazgısını ve tarihin akışını değiştiren, gerçekleştirdiği devrimlerle bizlere çağdaş bir devlet ve cumhuriyet armağan eden, yaşadığı çağa damgasını vuran bir önderdir.” ifadelerini kullandı.

Tezcan, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Büyük Önder’in aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, cumhuriyetimizin değerlerini, korumak, kollamak, gözetmek ve yeni nesillere aktararak yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğu olacaktır. Türk milleti, Atatürk’ü her zaman gönlünde yaşatacak, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında özlem ve rahmetle anıyoruz.”

Yorum
Başa dön tuşu