CHP İlçe Danışma Kurulu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanlığı, danışma kurulu gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanlığı, danışma kurulu gerçekleştirildi.

Ortaca Kent Konseyi Salonundaki toplantıya CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, İlçe Başkanı Evren Tezcan ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Evren Tezcan, açılış konuşmasında, 31 Mart seçimlerinde zorlu süreç geçirdiklerini belirtti.

İlçe Başkanı Tezcan; “Muğla ilçelerinde istenmeyen sonuçlar oldu, bunlardan biri de maalesef Ortaca’dır. Ben seçim sürecinde partimiz adına he şeyini ortaya koyan gençlerimiz ve kadınlarımız başta olmak üzere tüm partililerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Tezcan, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ortaca Belediye Başkanlığı seçimlerinden seçmen sayısı 36 bin 827’dir. Geçerli oy sayısı 30 bin 825. Geçersiz oy sayısı bin 503’dür. Sonuçlarda CHP 8 bin 809, MHP 11 bin 284, SP 473, DP 8 bin 357 DSP 617, diğer partiler ise toplamda bin 375 oy aldı. İlçede büyükşehir belediye başkanlığı için verilen oy sonuçlarında ise AKP 6 bin 779, CHP 7 bin 726, SP 271, DP bin 579, DSP 396, bağımsız 12 bin 10 kaydedilmiştir. Bugün konuşmak için geldik herkes özgür iradesi ile düşüncelerini ve fikirlerini dile getirecektir. Tabi ki istenmeyen bir sonuç aldık. Bu toplantının önümüzdeki dönem kazanmak adına bir temel oluşturacağını düşünmekteyim.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı