CHP İlçe Danışma Kurulu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanlığı, danışma kurulu gerçekleştirildi.

Ortaca Kent Konseyi Salonundaki toplantıya CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, toplantıda yaptığı konuşmada, erken seçim kararının ardından ilçede seçim komitesini oluşturarak çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Sertkaya; “Seçim broşürlerimizi bastırdık, seçim aracımızı kiraladık ve giydirdik. Seçim sürecinde hedefimiz tüm mahallelerde, her eve girmekti. Bu süreci alanlarda geçiren partili arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanıma, meclis üyelerime, kadın ve gençlik kollarıma, il başkanıma, milletvekillerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde ilçede 13 bin 399 oy aldığını belirten Sertkaya, mahalle mahalle oy oranlarını partililer ile paylaştı.

Sertkaya; “İlçe başkanlığı olarak seçim sürecini çok iyi değerlendirdik. Seçim bölgemizde girmediğimiz ev kalmadı. Çok coşkulu ve umutluyduk. Ancak seçim sonuçları bizim istediğimiz gibi olmadı. İlçede ise oy potansiyelimizi yüzde 49’a çıkarttık. Cumhurbaşkanı adayımızın aldığı oy gösterdi ki CHP’nin oy alabilme yelpazesi 16 bin 538’e kadar genişleyebilmekte.” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu