CHP Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, Halk TV’de projelerini anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Spor Salonu’nda düzenlediği toplantıyla belediye başkan adayları tanıttı. Toplantıda yerel yönetimlere ilişkin 12 madde açıklandı.

Toplantıda, Muğla Büyükşehir ve ilçe adayları Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından tanıtıldı.

Tanıtım toplantısında CHP Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, Halk TV’de canlı yanına katıldı. Sertkaya, Halk TV ekranlarında projelerini anlattı.

Sertkaya, canlı yayında yaptığı konuşmada, toplantıdaki heyecanın alanlarda da sürdüğünü söyledi.

Sertkaya; “Millet İttifakının, Cumhur İttifakına karşı büyük mücadelesi başladı. Ortaca’da, İyi Parti ile yapacağımız diyalogla çalışmalarımızı yürüteceğiz. Doğa, tarih ve insanı ile zengin kaynaklara sahip bir bölgeyiz. Bu avantajlarımızı hayata geçirmenin zamanının geldiğine inanıyorum. Artık, Ortaca’da zengin kaynakların fakir bekçiliğini yapmayacağımızın, yeni bir Ortaca yaratacağımızın iddiası ile yola çıktık. Gençlerimize iş olanakları sağlama amacıyla yola çıktık. Çalışmalarımızı yaptık. Güçlü bir kadroyla yola çıktık. Bu keyifle alanlarda olacağız ve insanlarımızla kucaklaşacağız.” diye konuştu.

Büyükşehir ile bütünleşerek Ortaca’nın marka kent olması için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Sertkaya, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ortaca, Dalyan’ı ve Sarıgerme’si ile dünyaya açılan bir pencere. Biz, Yunanistan’ın 30 yıl önce başlattığı Agro Turizmi Ortaca’da hayata geçireceğiz. Çiftçimiz üretecek, misafirlerimiz tüketecek. Misafirlerimiz organik ürünlere ulaşacak. Tüccarımız gelirden pay alacak. Ayrıca Ortaca’yı lojistik üssü yapacağız. Hayvancılık kartımızla birlikte Ortaca’da büyük bir ekonomik çıkış yapmak istiyoruz. Büyükşehir belediyemiz ile birlikte ortak çalışma yapacağız. Özellikle tarım alanında ziraat odamızla çalışacağız. Kooperatifleşeceğiz. Hayvancılık alanında çalışmalar yapacağız. Var olan meralarımızı kullanarak hayvancılığı ayağa kaldıracağız. Ortaca’ya zenginliği, kaynaklarımızın tam kullanılmasını vaat ediyorum.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı