Çocuklar eğlenirken öğrendi

Türdü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen “Doğa Bilim Kampı” kapsamında ülke genelinden 72 öğrenci Muğla’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi, eğitici ve öğretici faaliyetlere katılarak eğlenceli vakit geçirdi.

Köyceğiz’de, Türdü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından “Doğa Bilim Kampı” düzenlendi.

Köyceğiz Kulak Mesire Alanında gerçekleştirilen kampa ülke genelinden 72 öğrenci ve 12 eğitmen katıldı. Açılış töreninin ardından öğrenciler takımlara ayrıldı ve çadırlarını kurdu. Doğa Bilim Kampına, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ destek oldular. Köyceğiz 5. Doğa Bilim Kampına gelerek katılımcıları ziyaret eden Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Karabağ kampa katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kamp programı kapsamında öğrenciler, deniz kaplumbağalarının yaşam alanlarını inceledi, teleskopla uzay gözleme, pusula kullanma ve yön bulma, rüzgarın doğa üzerindeki olumsuz etkilerini gözlemleme, erozyonla mücadele örneklerini inceleme fırsatı buldu.

Kampta eğitici zeza oyunları oynayan öğrenciler, Dalyan, İztuzu, Ekincik, Sultaniye Kaplıcaları, Ağla Yaylası, Göçkeova Göleti, Sarıgerme, Fethiye ve Marmaris’i görme şansı yakaladı.

Türdü Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Erdoğan, doğa bilim kampının 4 yıldır kulübün faaliyetleri arasında yer aldığını söyledi.

Kamp sayesinde öğrencilerin okulda öğrendikleri teorik bilgileri uygulama şansı bulduğunu belirten Erdoğan; “Fen Bilgisi, resim, teknoloji tasarım ve drama öğretmenlerimizin yönlendirmeleri eşliğinde gruplara ayrılan çocuklar çeşitli etkinlikler yapıyorlar, eğitimlere katılıyorlar.” diye konuştu.

Yorum
Başa dön tuşu