Cumhur İttifakı adayı Alim Uzundemir; “İztuzu’nu yeniden belediyemize kazandıracağım”

Belediye Başkan Adayı Uzundemir, İztuzu Sahili konusunda çok olumlu görüşmeler gerçekleştirdiğini ve Belediye Başkanlığı döneminde İztuzu’nun işletme hakkını tekrar belediyeye kazandıracağını söyledi. Belediye binasının yenilenmesi gerektiğinin altını çizen Uzundemir, AYDEM, MUSKİ ve Tapu Müdürlüğü’nü yeni binada toplayıp, ilçe halkının tek noktada işini görebilmesini sağlamaya yönelik çalışma yürüteceklerini aktardı.

Uzundemir, “1967 yılında Milas’ta doğdum. 1968’de ailemle Ortaca’ya göçtük. Öğrenim hayatımı Ortaca’da geçirdim. Askerliğin ardından 1990 yılında evlendim, 3 çocuk babasıyım. 1992’de aile işletmemiz Emek Ekmek Fırını’nın başına geçtim. Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği’nde (SARÇED) yönetim kurulu üyeliği yaptım. Uzun yıllar Ortaca Beledispor kulübünde yöneticilik yaptım.” ifadelerini kullandı.

Bir muhtardan fazlası

Hayatındaki her şeyi sevgi ve aşkla yaptığını dile getiren Uzundemir, kendisini Ortaca’ya borçlu hissettiğini belirterek; “2014 yılında halkımızın büyük çoğunluğunun oyunu alarak Terzialiler Mahalle muhtarı oldum. 5 yıl süresince elimden gelen hizmeti yaptığıma inanıyorum. Bunu söylememdeki en büyük etken de şu, muhtar adaylığını bırakınca çok arayan hatta ağlayan insanlar oldu. Ben azalarımla beraber muhtarlıktan daha fazlasını yaptım diye düşünüyorum. Enerjim var. Hayatımdaki her şeyi sevgiyle, aşkla yapıyorum. Mesleğimi, muhtarlığımı, yönetim kurulu görevlerimi bu anlayışla yaptım. 52 yaşına geldim, her şeyimi Ortaca’ya borçluyum. Bu borcu ödeyebileceğimi düşünerek belediye başkanı adayı oldum. Bu benim için kolay bir karar olmadı. Benim iş yerimde 20 kişiden fazla insan çalışıyor. Sorumluluklarım var. Ama Ortaca sevgisi ağır bastı. Görevi teklif ettiklerinde bu düşünceyle kabul ettim.” diye konuştu.

“Önceliğim insanların gönlünü kazanmak”

Önceliğinin insanların gönlünü kazanmak olduğunu vurgulayan Belediye Başkan Adayı Uzundemir; “Sağcı ve solcu ayrımı dünya görüşümde yok. Bütün insanlar benim kardeşim, dostum, büyüğüm. Benim önceliğim insanların gönlünü kazanmak. Defteri, kalemi olmayan bir çocuğumuzun, elbisesi olmayan bir yavrumuzun, Pazar masrafı göremeyen bir anamızın, zor durumdaki insanlarımızın yanında olmaktan muhtarlık görevim süresince gurur duydum. Belediye başkanı olarak daha fazla kişiye ulaşabileceğimi biliyorum.” dedi.

“Halkın istekleri benim projem olacak”  

Halkın isteklerini karşılamaya yönelik projeler üreteceklerini ifade eden Uzundemir, sözlerini şöyle sürdürdü; “Herkesin tabi ki proje beklentisi var. Projelerim var. Bunları ayrıntılı şekilde daha sonra dile getireceğim. Öncelikle şunu söyleyebilirim. Belediye binamızı yenileyip, büyütmek. AYDEM, MUSKİ ve tapuyu binanın altına getirerek, ilçe halkının tek noktada işini görebilmesini sağlamak istiyorum. Ayrıca, göz bebeğimiz İztuzu Sahili konusunda çok olumlu görüşmelerim var. İztuzu’nu yeniden belediyemize kazandıracağıma inanıyorum. En önemli projem ise halkım. Bizim daha yolu olmayan evlerimiz, sokaklarımız var. Yolu olmayan sokağa düğün, kültür salonu yapsam ne olur. Tekrar söylüyorum. Benim en büyük projem, en büyük önceliğim halkım. Sadece meclis üyelerim ile aldığım kararlar değil. Halkın istekleri benim projem olacak.”

Meclis listesi

Ortaca Belediye Başkan Adayı Alim Uzundemir’in meclis listesinde, İsmail Milat, Yunus Erpek, Zeki Doğaç, Rıdvan Bulut, Ahmet Orhan, Volkan Metin, Berna Erdem, Zafer Okur, Hasan Hüseyin Özgür, Fatih Çetintürk, Aylin Akkurt, Ali Küpeli, Mehmet Ülker yer aldı. Kontenjan adayları ise Sebahi Yılmaz ve Mustafa Kara oldu.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı