DAC Restaurant ve DAC Satış Mağazası yeni yüzüyle hizmete girdi

Yeni sosyal tesisin açılış programına, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Dalaman Deniz Hava Üs Komutanı Deniz Albay Okan Mumcu, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, Ortaca İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Evren Ekmekçi, Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ufuk Aslan, kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İç mekan olarak 600 metrekare, dış mekan olarak bin 600 metrekare olan restaurant yaklaşık 500 kişiye hizmet verecek kapasiteye sahip. Kurum satış mağazası ise satışa sunduğu organik ürünlerin yanı sıra sebze, meyve, et, süt, yumurta, ekmek çeşitlerine ek olarak diğer ceza infaz kurumlarında üretilen ürünler ile vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ayrıca hükümlülerin verimli, üretken bireyler olarak toplum yaşamına uyumlarını sağlamayı hedefleyen sosyal tesis bünyesinde et işleme ünitesi, mutfak ve servis bölümü, soğuk hava odaları, kiler, taş pide fırını, mescit, çocuk oyun parkı, çiçek evi yer alıyor.

Tesiste 10 infaz ve koruma memuru, 1 gıda mühendisi, 1 veteriner hekim, 1 gıda teknisyeni, 1 et işletme teknisyeni ve 150 hükümlü, vatandaşların taleplerini karşılamak amacıyla hizmet verecek.

Yorum
Başa dön tuşu