Dalaman Belediyespor Milli Sporcuları İtalya’ya gidiyor

Dalaman Belediyespor Rafting Takımı’ndan Rafting Milli Takımı’na seçilerek  Türkiyeyi temsil etmeye hak kazanan Eda Avcı, Esra Nur Çolak, Aytuğ Kaplan ve Antrenör Mustafa Ali Akbulut, 20-25 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek R4 Rafting Dünya  Şampiyonası’na katılmak üzere İtalya’ya gidiyor.

İtalya’ya gidecek milli sporcular ve Milli Takım Antrenörü, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ı makamında ziyaret etti.

R4 Rafting Dünya Şampiyonası İtalya’da düzenleniyor. İtalya’da düzenlenecek R4 Dünya Rafting Şampiyonası’na katılacak Türkiye Milli Takımı’nda  Dalaman Belediyespor Rafting Takımı’ndan 3 sporcu ve bir antrenör bulunuyor.

R4 Rafting  Dünya Şampiyonası’na katılmak üzere İtalya’ya gidecek Dalaman Belediyespor Rafting  Takımı sporcuları Eda Avcı, Esra Nur Çolak, Aytuğ Kaplan ve Antrenör Mustafa Ali Akbulut Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ı makamında ziyaret etti.

Kısa süre içerisinde Dalaman’ın rafting sporunds söz sahibi olacak kadar iyi bir konuma geldiğini ifade eden Başkan Şaşmaz; “Nisan ayı içerinde Dalaman’da Uluslararası Katılımlı Rafting Türkiye Şampişyonası’nı gerçekleştirdik. İlk defa bu derece önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmamıza rağmen çok iyi bir organizasyona imza attık. Burada da takımımız 2. olarak bizleri gururlandırmıştı. Şimdi de yine Uluslararası bir turnuva için Takımımızın 3 değerli sporcusunu ve antrenörünü Türkiye’yi temsil etmeleri için İtalya’ya uğurluyoruz. Sporcularımız ve Milli Takımımız burada da başarılı bir sonuçla dönerek çalışmalarının karşılığını alacaklardır. Bizler her zaman amatör sporlara destek oluyoruz. Dalaman Belediyespor’da  şu anda çeşitli branşlarda 700 lisanslı sporcu mücadele ediyor. Kulübümüzü daha iyi yerlere taşımak için hayırsever vatandaşlarımız ile beraber çalışıyoruz. İtalya’ya gidecek olan milli sporcularımıza başarılar dilerim.” dedi.

Yorum
Başa dön tuşu