Dalaman’da Atatürk Kupası Taekwondo Şampiyonası yapıldı

Muğla Taekwondocuları Atatürk Kupası için Dalaman’da yarıştı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilciliği 2022 Faaliyet Programında yer alan “Atatürk Kupası Taekwondo Takımlar Şampiyonası” Dalaman ilçesinde 150 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Şampiyonaya dair bilgi veren Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş, “Şampiyonada 10 ilçe ve 15 spor kulübünden yaklaşık 150 sporcumuz mücadele etti. Katılan tüm sporcularımızı ve onları hazırlayan antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Muğla Taekwondosunun, sporcularımızın gelişmesi için bu müsabakalar çok önemli. Bu vesileyle başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de yad etmiş olduk. Sonsuz saygı ve dualarla anarken “Çocuklar geleceğimizin güvencesidir. – Bütün ümidim gençliktedir.” diyerek emanet ettiği gençlerimiz için mücadeleye devam edeceğimizi buradan bir kez daha hatırlatmak isterim. Bizleri her zaman destekleyen ve yanımızda olan başta Federasyon Başkanımız Prof.Dr. Metin Şahin’e, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Musa Kazım Açıkbaş’a, ev sahiplikleri, sponsorlukları ve samimiyetleri için Dalaman Belediyesi Spor Kulübü Koordinatörü Taekwondo Antrenörümüz Hamdi İlhan’a teşekkür ederiz” dedi.

Şampiyonanın ödül törenine, Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş katıldı.

Yorum

Başa dön tuşu