DALKO yangına ilk müdahaleye hazır

Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO) Başkanı Arif Yalılı, Dalyan Kanalı bölgesinde çıkabilecek yangınlara karşı ilk müdahaleyi yapabilmek amacıyla çalışma başlattı.

Kooperatife ait feribota bir arazözün göreceği görevi yerine getirebilen sistem kuruldu. DALKO Başkanı Arif Yalılı, kurdukları sistem ile Dalyan Kanalındaki sazlıklarda, teknelerde ve karada çıkabilecek yangınlara ilk müdahale yapabilme şanslarının olacağını söyledi.

Özellikle 2 yıldır bölgede meydana gelen yangınların üzüntüsünü yaşadıklarını ve mücadele ettiklerini anlatan Yalılı, DALKO’nun ilk müdahalenin çok önemli olduğunu düşünerek kendi imkanları ile çalışma yaptığını aktardı.

Hem karada hem de Dalyan Kanalında bugüne kadar olmayan bir projeye imza attıklarını anlatan Yalılı; “Kooperatifimize ait feribota gerekli tesisatı kurarak bir arazözün göreceği görevi yerine getirebilen sistem kurduk. Çıkabilecek en küçük yangında acil müdahale etmeyi amaçladık. Ayrıca bölgemizde tekne yangınları da çok önemli buna da müdahale edebileceğiz. Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü tarafından verilen su motorunu DALKO araçlarına monte ettik. Bu şekilde karada çıkabilecek yangınlara müdahale edebileceğiz. Kısa süre öncede 500 metre yakınımızda çıkan yangına müdahale ettik.” diye konuştu.

DALKO BAŞARISINI ÖDÜLLERLE TAÇLANDIRDI

DALKO Başkanı Arif Yalılı, Kooperatifin aldığı ödüller ile gurur duyduklarını vurguladı.

Yalılı, “Uluslararası Kalite Ödülü, yılın en başarılı su ürünleri markası ödüllerini aldık, Dalyancılıkla uğraşan kooperatifler arasında Türkiye birinciliğini elde ettik. Bu tarz ödüllerin bölgemiz ve ülkemiz adına gurur verici olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kooperatif olarak hedefimiz üretimi arttırmak ve ülke insanımıza ucuz balık yedirebilmek. Kurumun yaşaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”  dedi.

DOKTOB BAŞKANI OKUTUR; “DALKO’NUN MEVCUDİYETİ VE GÖSTERDİĞİ HASSASİYET ÇOK ÖNEMLİ”

DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, DALKO’nun bölge için önemine değindi. Kooperatifin çevre konusunda gösterdiği hassasiyetin memnuniyet verici olduğunu dile getiren Okutur, şunları söyledi;   “DALKO yangına ilk müdahale konusunda değerli bir çalışma yaptı. Bölgemizde hem kullanma hem de koruma dengesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bunu yapabilen bölgeler maalesef çok az. DALKO’nun bu konudaki mevcudiyeti ve gösterdiği hassasiyet çok önemli. DALKO Başkanı Arif Yalılı ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. DALKO bu konuda hassas olmaz ise bizim kanallarımız, gölümüz ve plajımıza kadar ciddi anlamda kirlilik oluşacaktır. DALKO’yu bu nedenle çok önemsiyoruz.”

Yorum
Başa dön tuşu