Dalyan Resort, Ekoturizm ödülü almaya hak kazandı

Dalyan Resort ve Spa Otel Uluslararasi Ekoturi̇zm Topluluğu’ndan Uluslararası Ekoturi̇zm Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Tokat‘ta 44 ülkenin büyükelçilerinin, turizm duayenlerinin ve Eko-Bilim insanlarının katıldığı The International Ecotourism Society (Eurasia Chapter)/ Uluslararasi Ekoturi̇zm Topluluğu’nun Avrasya Bölümü’nün yaptığı çalıştayda uluslararası Ekoturizm Ödülü’nü, Dalyan Resort ve Spa Otel almaya hak kazandı.

Küresel ısınmanın dünyamızda görülen felaketlerinden sonra bu ödül, geleceğimiz için daha önemli hale gelmekte. Ekolojinin en önemli uygulamalarından olan Sıfır Atık Projesi, Dalyan Resort ve Spa otelinde uzun zamandır uygulanıyor. Otel, Çandır köyünde bulunan Organik Sertifikalı bahçesinden; zeytin, zeytinyağı, nar, portakal, limon meyve sularını ve endemik bitkilerini üretiyor ve konuklarına servis ediyor.

Çandır, Köyceğiz’in Kaunos ören yerinin yanında, ormanlarla iç içe, denize bağlantılı, Alagöl kenarında kurulmuş şirin bir beldedir. Bu köyde yetişen nar ve üretilen nar suyu lezzet bakımından çok kalitelidir. Çandır Türkiye’nin ilk Eko-Turizm köyü olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tescil edildi. Çandır köyünde, Çin Devlet Televizyonu tarafından Türkiye de ilk defa uluslararası nar belgeseli Ekim 2019 tarihinde çekildi ve 250 milyon izleyicisi olan Çin Devlet Televizyonunda yayınlandı.

DALYAN RESORT VE SPA OTELİ HAKKINDA

Dalyan Resort ve Dalyan Resort Spa Oteli, Dalyan kanalı kenarında 3000 yıllık Kaunos medeniyeti kalıntıları ve kaya mezarları karşısında bir buçuk katlı binadan oluşan bir tesis olup, endemik bitkilerden oluşan bahçe içinde, kahvaltı ve akşam yemeklerinde; sertifikalı organik bahçe ürünlerinin (bölgede organik olarak yetişen ve/veya yetiştirilen) servis edildiği, “Yeşil Yıldız” belgeli butik bir oteldir. Buna ek olarak Dalyan Resort ve Spa Otel’in kullanmakta olduğu elektrik Yeşil Enerjidir. Otelin konumu itibarıyla Dalyan ise, İztuzu Plajı, lagün deltası, denizi göle bağlayan kanalı, Köyceğiz Gölüyle ve tamamen doğal yeşil örtüsüyle mükemmel bir yaşam beldesi. Dalyan Resort ve Spa otel özel gezi teknesi tüm konuklara bölge gezilerinde hizmet vermektedir. Otel, Dalaman Havaalanı’na 20 dakika mesafede olup, uçak ile ulaşmak isteyecek konuklara oldukça yakın mesafededir.

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için www.dalyanresort.com internet sitesi ziyaret edilebilir.

Yorum
Başa dön tuşu