“Dalyan’ı cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz”

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir: “Dalyan’ı cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz” dedi.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Dalyan Mahallesinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Ortaca Belediyesi işbirliğinde yapımına başlanan “Dalyan Kanalı Kıyı ve Meydan Düzenlemesi” hakkında bir televizyon kanalına açıklamalarda bulundu.

“Dalyan Kanalı Kıyı ve Meydan Düzenlemesi” çalışmaları devam ediyor. 43 bin metrekare alanda genel altyapı işleri, peyzaj alanları ve sosyal donatıların yapımı ile 7 bin 290 metrekare taş döşeme kaplama yapım işinin 240 gün içinde tamamlanması planlanıyor.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, çalışma ile ilgili yaptı açıklamada, Dalyan’da en son kıyı kenar çalışmasının 1982’de yapıldığını söyledi.

Amaçlarının Dalyan’ı cazibe merkezi haline getirmek olduğunu belirten Başkan Uzundemir; “Mevcut kanalın sınırına hiç dokunmadık. Hatta bir metre geri geldik. Dalyan’da en son 1982’de kıyı kenar çalışması olmuş. 40 yıldan bu yana Dalyan’a hiçbir şey yapılmamış. Dalyan’ı bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Biz Dalyanlılara ve gelen misafirlerimize burayı bu şekilde layık görmüyoruz. En iyisini layık görüyoruz. Çevreci dediğimiz arkadaşlar içinde üzülüyorum. Gelin bu işin uzmanı var, bunun teknik elemanları var. Bir fikir alın, Projemizi görün. Ondan sonra veryansın yapın. Hiçbir fikir almadan ayıp bir şey bulmuşlar gibi haber vermeleri bana göre etik değil. Biz Dalyan’a layık olacak şekilde, çevreci, doğal malzemeler kullanarak cazibe merkezi getirmeye çalışıyoruz.”  dedi.

Yorum
Başa dön tuşu