Dalyanspor’un üç silahşörleri

Muğla Süper Amatör Lig’in ilk yarısında aldığı saha sonuçlarıyla zirve yolunda önemli bir yol kat eden Dalyanspor, ligin ikinci yarısına da iyi başladı.

Hücum zenginliğiyle dikkat çeken Dalyanspor, ligin en golcü ekiplerinden biri olarak dikkat çekti.  Sinan GündüzYalçın Alçin ve Şahan Özşahin, Dalyanspor’un hücum gücünü doruk noktasına ulaştırdı. Bu üçlüye ek olarak orta saha oyuncusu Cihad Toker ve savunma oyuncuları Şükrü Abbas ile Hüseyin Karadeniz de skor yönünden takımı sırtlayan oyuncular arasında yer aldı.

SİNAN GÜNDÜZ
Son üç sezonsur Dalyanspor formasını giyen golcü oyuncu, mavi-beyazlı ekibin hücumdaki en önemli zenginliklerinden biri oldu. Bu sezon bitiriciliği ile öne çıkan genç golcü,  7 gol ve 2 asist ile hücum bölgesinde oldukça etkili bir performans sergiledi. Özellikle savunma arasına yaptığı etkili koşular sonrasında pozisyonlara giren Sinan, attığı gollerle takımına kritik puanlar kazandırdı.

YALÇIN ALÇİN
Dalyanspor’un uzun zamandır aradığı ”10” numara boşluğunu dolduran genç futbolcu Yalçın Aliçin, oyun kurmasının yanında doğrudan skora katkı sağlamayı başardı. Yaşçın Alçin , 6 gol ve 7 asistlik perfromasıyla Dalyanspor’un 13 golüne doğrudan katkı sağladı. Takımın en dikkat çeken oyuncularından olarak ön plana çıkan başarılı oyuncu, Sinan ve Şahan ile birlikte iyi bir uyum sağlayarak takımın beyni pozisyonunda yer aldı.

ŞAHAN ÖZŞAHİN
Sezon başında takıma katılan bir diğer futbolcu Şahan Özşahin ise kanatlarda gösterdiği performansla dikkat çeken oyuncuların başında yer alıyor. Hırslı futboluyla dikkat çeken kanat oyuncusu, bu sezon 3 gol ve 3 asistlik katkısıyla kalitesini gösterdi. Genç futbolcunun performansında Sinan ve Yalçın  ile yakaladığı uyumun da büyük etkisi var. Sürekli kanat bindirmeleriyle takımını atağa çıkaran Şahan, rakip savunma oyuncularını yıpratan bir oyun stiline sahip.

Dalyanspor’un bu sezon attığı 21 golün 16’sını mavi-beyazlıların başarılı ileri üçlüsü Sinan, Yalçın ve Şahan,  kaydetti.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı