üstbilgi relşam

DEMOKRASİ FAŞİZMİ

Neden böyle bir başlık attığımı merak ettiniz değil mi ?

Gelişmiş ve modern bir demokrasiye duyduğum özlemden dolayı bu başlığı attım.

Satır İçi Makale

Yıllardır parti liderleri ve partililer birbirlerine faşist, komünist , diktatör gibi ithamları yaptılar. Yetmedi  birde ordunun darbeleri ve muhtıralarını yaşadık.

Her sosyal olayların sonucunda ortaya çıkan yeni durumlar, yeni partiler ve liderler, hep söylem olarak Türk halkını, gerçek demokrasi’ye geçirmeyi  vaad etti. Başbakan asmış darbeciler bile bunu söylediler. Trajı komik gibi olsa da bunu yaşadık. Kenan Evren gençleri demokrasi için asmadı mı ? Binlerce insanı hapse atmadı mı ?  Özal rahmetli darbeden sonra, demokrasimiz adına umut olmadı mı ?   Biz her liderle gerçek demokrasiye geçeceğiz diye umutlanarak bu güne geldik..

Hala gerçek demokrasiyi yaşayamıyoruz.

İlgili Makaleler

Her partinin ELİT TABAKASI var. Bu elitler Millet vekili adaylarını seçiyor, sıralamaları yapıyor ve sonra bize dönüp, BİZİM SEÇTİKLERİMİZİ SEÇİN diye bizi seçim sandığına göndermiyor mu ?

ELİTLER DEMOKRASİSİ veya FAŞİZMİ değil mi bunun adı…?

Seçmen oy verdiği vekil adayının tespitinde hiç söz sahibi değil. İŞTE DEMOKRASİMİZİN HALİ…

Şikayet ettiğim konu bitti mi ?  Hayır..!

SEÇİM Mİ YAPIYORUZ, KAVGAMI ? Belli mi Allah aşkına söylermisiniz. Liderlerin birbirlerine söyledikleri sözlere ve suçlamalara, kullandıkları dile ve üslubuna bakarmısınız. Bu kavga dili seçmenlere de sirayet etti. Aynı partiden değilseniz,aynı adaya oy vermiyorsanız, hain, yalaka, satılmış gibi suçlamalarla karşılaşmak, sıradan siyasi söyleme dönüştü…BÖYLE DEMOKRASİ ANLAYIŞI DÜNYANIN NERESİNDE VAR…? Ötekileştik, kutuplaştık ve kamplara bölündük.

Senin gibi düşünmeyen DÜŞMAN. Siyasi partilerin ve liderlerin bizi getirdikleri nokta da bu ,demokrasi de bu işte…!

En büyük korkum ise 25 haziran sabahı.

Neden mi ? Sandıktan kim çıkarsa çıksın sonucu beğenmeyecek ve önce sert söylemler, ardından protesto  ve eylemler başlayacak. Toplum çatışma ortamına sürüklenecek diye ülkem adına korkuyorum.

DİYORUM Kİ ;  “SEÇMEN “ Genel başkanı seçip, hesap soramıyor. Milletvekillerinin ve Belediye başkan adaylarının belirlenmesinde de söz sahibi olamıyor ,hiç olmazsa “ seçimi “ OKULUNUN MAÇINDA TAKIMINI DESTEKLEYEN LİSELİLER GİBİ ŞEN,ŞAKRAK ve NEŞELİ  YAŞASIN.

Liderlerden ve adaylardan ricamdır. Söylemleriniz edepli, zarif ve esprili olsun. Demireli, Eceviti, Erbakanı , Türkeşi ve Özalı özledik… Onlar zerafetlerini hiç kaybetmemişlerdi. Partili ve partisiz herkesin saygısını kazanmışlardı. Dilinize hakim olun. Yoksa seçmenlere hakim olamazsınız. ÜLKEM KAYBEDER. Ülkem kaybederse HERKES KAYBEDER…Aynı gemideyiz.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu