üstbilgi relşam

DEMOKRASİ ve SEÇİM

Demokrasi  nutukları var, demokrasinin kendi yok..

Dava diye ortaya dökülenler var, Davasını yaşayan yok..

Satır İçi Makale

Adalet diye Gök kubbeyi yıkanlar var, Adalet’i  yaşatanlar yok..

Özgürlüğü dilinden düşürmeyenler çok, Özgürlüğe geçit veren yok..

Egemenlik Milletindir ama milletin sözünü dinleyen yok…

İlgili Makaleler

Demokrasi paralı olmuş, fakire siyaset hakkı yok…

Partiler adaylarını tespit edecek, seçmene bu konuda söz hakkı yok..

Parti içinde adaylar, yarışacak ama eşit şartlar yok…

Millet seçecek ama sırtını millete değil de parti genel merkezlerinde ki tanıdıklara dayayanlar çok..

Milyonlarca memur  ve kamu çalışanları var, eleştiri hakkı, siyasi görüş beyan hakkı yok. Ailelerini de işin içine sokarsanız eğer, Türkiye de on –on beş milyon civarında insan susturulmuş, modern köleler gibiler. Halkın büyük kısmı dar gelirli. Geçim derdine düşmüş durumda. Hayat mücadelesinden dolayı da memleket meselelerine kafa yoracak durumda değil. Parti adayını nasıl tespit etmiş, demokratik yöntem mi kullanmış, seçmenin istediği adaya mı öncelik tanımış, bu konulara bakacak halde değil..

NASIL DEMOKRASİ AMA…EGEMENLİK MİLLETTE Mİ…?

Demokratik bir hakkı kullanmak isteyen bir vatandaşımız, herhangi bir partiden aday,adayı olmak istese, dosyasını hazırlayıp partisine veya genel merkeze gittiğinde aday olabilmek için para yatırmak zorunda ise DEMOKRASİ SATILIK MI..?  PARASI OLANIN HAKKI MI..?  FAKİR OLAN SİSTEM DIŞI MI..?

Millet bu durumlardan gına geldi. Her şeyin farkında… Oyun dışında kalmaktan rahatsız… Seçip ;size sunduklarımızı seçin, dayatmalarına kızgın… Kendisini ifade edememekten yorgun…  SÖZ MİLLETİN diyenlerin MİLLETE SÖZ HAKKI VERMEMESİNE ise tavırlı…

Siyasi partilerimize, siyasi partilerin karar vericilerine ve aday olarak ortaya çıkan dostlarımıza erken UYARI olarak  söylüyorum ;  milletimiz artık PARTİZAN DEĞİL. Bu seçimde , seçmenlerinizden umulmadık tepkiler görebilirsiniz, sandıktan çıkacak  ve hayal bile edemeyeceğiniz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. İlde veya ilçede partimizin şu kadar oyu var, sandıktan yine biz çıkarız gibi hükümlere vararak, sakın ola ki kendinizi güvende hissetmeyin… Benden söylemesi. Not düşeyim..

Milli konularda hassas, toplumun inanç,kültür,örf ve adetlerine saygılı, kucaklayıcı, sevgi dilini kullanan, eğitimli ve alanında söz sahibi olmuş, aday olduğu yöreye hizmetleri ile iz bırakmış bir mazi, hizmet aşkı ile dolu bir yüreğe sahip, ekibi ve projeleri olan bir  aday TÜM PARTİLERİN SEÇMENİNDEN OY ALACAKTIR. Bundan emin olabilirsiniz. SİZİN SEÇTİĞİNİZ ADAY’A DEĞİL, MİLLET GÖNLÜNDE Kİ ADAYA SAHİP ÇIKACAKTIR. Sokakların dili bunları söylüyor. Fotoğraf bu..

Bu seçimde millet, esaret zincirini kıracak, çıkarcılara ve ekiplerine, özgür iradesine ipotek koyanlara, NET  TAVIR  alacaktır. Halk DEMOKRASİYE HASRET ve MİLLİ  bir tavır ile bu sorunu çözecektir.. Allah bu millete TARİHİ ROL verdiyse eğer, muhakkak YOL verip sonuca da ulaştıracaktır. Halkta bunun işaretleri çok net görülmektedir. Kazanan halkımız ve demokrasimiz olsun inşallah…

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu