üstbilgi relşam

DEMOKRASİMİZ KAZANDI

Rahmetli Atatürk ve Dava arkadaşları , Meclisimizin adına boşuna “ BÜYÜK MİLLET “ ibaresini koymamış. Bu millet gerçekten de büyük millet. Seçimi, Türkiye’nin ve dünyanın en yüksek katılım oranı ile gerçekleştirerek , tüm  Dünya ülkelerine “ Demokrasi dersi “ verdi. Türk Demokrasisi Kazandı.

Seçim anında ve sonuçlar açıklandığında da büyük kavgalar,tartışmalar ve kaos ortamı yaşanmadı. Türk milleti büyük bir olgunluk ile seçimi gerçekleştirdi ve sonuçları kabullendi. Korkulan çatışma ortamı oluşmadı . DEMOKRATİK OLGUNLUK ve KARDEŞLİK KAZANDI..

Satır İçi Makale

Kavgaya, kaosa pirim vermediği gibi sert ve kavgacı ,ayrıştırıcı siyaset diline de millet oyları ile pirim vermedi. Meclis tablosuna bakınca TÜM PARTİLERE UZLAŞIN ve YENİ HÜKÜMET SİSTEMİNİ BİRLİKTE KURUN MESAJINI verdi..

Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yaparken, partisine mecliste tek başına çoğunluk vermeyerek, tek başına değil diğer partilerle uzlaşarak devleti yönet mesajını verdi..

Muharrem İnce seçimi kazanamasa da partisinin milletvekilliği oy oranında yüzde olarak düşüş yaşansa da  Cumhurbaşkanlığı  seçimi performansını milletimiz takdir etti ve partisinden  neredeyse  %  50 daha fazla oy verdi. Muharrem İnceye sen umutsun, kaybetmiş olabilirsin, milleti kucaklarsan seni Cumhurbaşkanı alternatifi olarak tutuyorum dedi. Kısacası CHP’yi  TAMAM DEĞİŞTİR dedi.

İlgili Makaleler

Devlet Bahçeli seçimin kazananı oldu. Seçim öncesi anketçiler % 3-5 arası şans tanıyordu. Partisi bölünmüş, MHP içerisinden yeni bir parti doğmuştu. MHP ve Bahçeli rakiplerinin çok ciddi eleştirisi altındaydı. Rakiplerinin Demirtaş’a özgürlük çağrıları ters tepti. Partili ve partisiz bir çok insan MHP ye oy vererek, anketçilerin tahminlerinden % 120-150 daha fazla oy aldı. Millet MHP’ye meclisin en kritik partisi olma rolünü verdi ve devlet yönetiminde söz sahibi olmasını istedi..

Meral  Akşener  ilk kez parti olarak girdiği seçimde partisini meclise sokmayı ve grup kuracak vekil sayısını çıkarmayı başardı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise partisinin çok altında bir oy aldı. Seçmen Akşener’e  duruşu ve söylemleri ile ilgili  sandıktan mesaj verdi.  Akşener ,sandıktan çıkan mesajı okur ve gerekenleri yapar mı bilemem ama mesajı okuyamazsa eğer partisinde liderliği tartışmaya açılabilir gibi görünüyor… İYİ partiye sana bir şans verdim. Liderini değiştir şansını kullan dedi..

Demirtaş  hapiste olması ve mitinglere katılamamasına rağmen partisi barajı aşma başarısını gösterdi. Kendisi ise partisinden çok daha az oy aldı. Partisinin de barajı nasıl aştığı herkesçe de malum ve başarı sayılır mı cevabı size bırakıyorum. Seçmen Teröre tavır koyamayan Selahattin Demirtaş’a  ve partisine TAVIR KOYDU….

Kemal Kılıçdaroğlu seçimi KAZANMA politikası yerine Ak partinin oyunu AZALTMA politikası yürüttü.  Muharem İnce ise seçmende heyecan yarattı. Umut oldu. Seçmen Kılıçdaroğlun’a  TAMAM buraya kadar ve zaman DEĞİŞİM zamanı mesajını verdi…

Kısa kısa sandıktan çıkan milli irade sonuçlarını ifade etmeye çalıştım. Üzerinde durulması gereken bir çok mesaj var önümüzdeki haftalarda bu konulara gireriz inşallah…

Milletimiz UZLAŞIN ve KAVGA dilini bırakın. Milli ve manevi hassasiyetlerden taviz vermeyin mesajını vermiştir. Siyasilerimiz bunu kendi pencerelerinden bakarak, daha ayrıntılı masaya yatırıp inceleyeceklerdir. Dileğim ve arzum değerlendirmelerin sonucun da  Demokrasimiz ve milletimizin kazanmasıdır. Hayırlı haftalar diliyorum.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu