Down sendromlu kızın düğün ve gelinlik giyme hayali gerçek oldu

Ortaca’da yaşayan down sendromlu Hülya Er’in gelinlik giyme hayali gerçek oldu. 

Terzialiler Mahallesinde yaşayan down sendromlu 22 yaşındaki Hülya Er’in gelin olma isteğini kırmayan Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, makam aracını düğün arabası olarak hazırlattı. Temsili düğünde Başkan Uzundemir ile dans eden Hülya, hayaline kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

22 yaşındaki Hülya Er’in isteği, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir’e iletildi. Başkan Uzundemir’in talimatı ile temsili düğün için tüm detaylar düşünüldü. Başkanın makam aracı süslenerek düğün arabası yapıldı.

Kuaförde saçları ve makyajı yapılan, gelinlik giyen Hülya, düğün arabasına bindirilerek evine götürüldü, kuşak bağlama töreni yapıldı. Gelin alma töreninde evin önünde davul zurna eşliğinde oyunlar oynandı.

“DÜĞÜN SALONUNA MAKAM ARACI İLE GELDİ”

Bahçelievler Düğün Salonu’na makam aracı ile gelen Hülya Er, salona başkan Alim Uzundemir ile girdi. Başkanla dans eden Hülya’ya kına da yakıldı. Pasta merasiminin ardından takı töreni yapıldı. Beyaz gelinliği giyen Hülya hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı. Gece sonunda düğün hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla bir etkinlik gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Hülya kardeşimizin ailesi bize gelerek, kızlarının gelin olma isteğini illettiler. Biz de buna duyarsız kalmadık tüm ekibimle beraber, ona bir düğün merasimi hazırladık. Bütün belediye çalışanlarım, arkadaşlarımla beraber, düğün yerindeydik. Güzel bir gece geçirdik. Bu düğünde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara kişilere saygılarımı sunuyorum. Hülya kardeşimizin mutluluğuna şahit olmak bizi de mutlu etti” dedi.

Hülya’nın bu özel gününe, Ortaca Kaymakamı Meral Uçar, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Keskin, Milliyetçi Hareket Partisi Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır, AK Parti Ortaca Kadın Kolları Başkanı Emel Atabey, kurum amirleri ve gelinin yakınları katıldı.

Yorum
Başa dön tuşu