DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta; “Dalaman Ovası Sulaması İle 121 Bin 240 Dekar Arazi Suya Kavuşacak”   

DSİ, içme ve kullanma suyu temini ile derelerdeki taşkın riskini azaltmaya yönelik yatırımlarına devam ediyor. Bölgedeki yatırımlar tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, Dalaman Ovası Sulaması inşaatı işinin koordine edildiği şantiye alanını ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi.

DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta; “Muğla’da su kaynakları en güzel şekilde değerlendilerek vatandaşlarımızın istifadesine sunuldu. Son 15 yılda Muğla’da tamamladığımız 6 baraj, 2 gölet, 17 sulama tesisi ve 56 dere ıslahı ile vatandaşlarımızın yüzünü güldürdük.” diye konuştu.

Balta; Çalışmaların devam ettiği ‘Dalaman Ovası Sulaması’ ile Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerine ait 121 bin 240 dekar zirai arazinin cazibe ile sulanacağını belirterek, “iş kapsamında Çelik Boru ve CTP Boru döşenmesi, HDPE boru döşeme çalışmaları ve sanat yapı beton imalatları devam etmektedir. Yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızda çiftçilerimizin yanında olmaya ve hedeflerimize ulaşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sulama projesi tamamlandığında 2018 fiyatlarıyla yaklaşık 145 milyon 488 bin liralık yıllık gelir elde edileceğinin altını çizen Bölge Müdürü Balta, projenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum
Başa dön tuşu