DÜNYA ve OYNANAN TİYATRO

Bu günleri ve yaşanacakları elimden geldiğince köşeme taşıyarak anlatmaya ve insanlarımızı uyarmaya çalıştım. DÜNYA ve İNSANLIK ile ilgili SİSTEM DEĞİŞİKLİKLERİ yaşanırken olaylar adeta fotokopi gibi birbirine benzer şekilde yaşanıyor..

Birinci Dünya savaşı, ikinci Dünya savaşı öncesi Dünya geneline ve yaşananlara bir bakın, sonra bu gün yaşananlar ve yaşayacaklarımız ile karşılaştırın. Benzerliği hemen göreceksiniz. Gelecekte yaşanacaklar hakkında da bir öngörünüz oluşacaktır. Taktikler hep aynı… değişen bir şey yok.

Salgın hastalıklar, kaos,  kargaşa, çatışma, tedarik zincirlerinin kırılması, yokluklar, kıtlıklar, pahalılık, ekonomik kriz, para ile bile alınacak mal bulamamak ve BÜYÜK SAVAŞ..   Yeni Dünya Düzeni  ve Sistemler hep bu yolu takip ederek kurulmuş.. BU GÜN YİNE AYNI TAKTİKLER DEVAM EDİYOR…

Perdenin önünde NATO (ABD) ve RUSYA  güya karşı karşıya gergin ve stresli bir görüntüdeler ama masanın altında el sıkışıp, tokalaşıp anlaşmış İKİ DÜŞMAN KARDEŞLER… Bu görüntü İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİ  KURULURKEN NASIL ANLAŞTILARSA BU GÜNDE ABD ve RUSYA GİZLİ ANLAŞMALARI İLE DÜNYAYA OYNADIKLARI TİYATROYA ŞAHİTLİK EDİYORUZ..

Suriye de yaşananlara bakın. Güya ABD ve Rusya düşman ama ABD , RUSYANIN SURİYEYE YERLEŞMESİNE İZİN VERDİ. ABD Suriye de bazı alanlardan çekilme kararı aldı ama çekildiği alanları RUSYAYA BIRAKTI.. Şimdi aynı oyun UKRAYNA DA TEZGAHA KONULDU..

RUSYA KORKUSU İLE AVRUPA NATO KARŞITLIĞINDAN, NATO’YA SIĞINIR HALE GETİRİLDİ.. NATO ÖLMÜŞKEN, TEKRAR HAYATA GERİ DÖNDÜRÜLDÜ ve “AVRUPA, NATO VASITASIYLA TAMAMEN ABD KONTROLÜNE GİRDİ.”  Ekonomik krizden etkilenen ABD ve silah tüccarları milyarlarca dolarlık silah satışı yaparak batmaktan kurtarıldı. PETROL FİYATLARI ARTTIĞI İÇİN aynı zamanda RUSYA ve EKONOMİSİ DOĞAL GAZ FİYAT ARTIŞLARI İLE İHYA EDİLDİ.. Güya ekonomik yaptırımlar ile Rusya batırılacaktı. Tüm Avrupa ülkeleri ve Batı Rusya ile ticarete devam ediyor. Uzun uzun anlatmaya gerek yok. HEPİMİZİN GÖZÜ ÖNÜNDE OYNANAN BİR TİYATROYA ŞAHİTLİK EDİYORUZ…

ENERJİ ve GIDA ile DEVLETLERE DİZ ÇÖTÜRÜLECEK…

Ülkemizde ve Dünyada ENERJİ ve GIDA SEKTÖRÜ belli GRUPLARIN ELİNDE.  Fiyat artışlarının önüne geçilemiyor. DEVLETLER ŞİRKETLERE SÖZ GEÇİREMİYOR. “SUNİ KITLIK ve PAHALIKLAR YARATILIYOR.” Sözüm ona DENETİMLER YAPILIYOR ama DEVLET HİÇ BİR CİDDİ YAPTIRIM UYGULAYAMIYOR.”  Ülkemiz  insanları ve Dünya insanlığı üç , beş AİLENİN vicdanına bırakılmış vaziyette bir görüntü ve algı var.  “ ELEKTRİK , PETROL ve GIDA SEKTÖRÜNDE  ZAMLARA DUR DEMEYE DEVLETLERİN GÜCÜ YETMİYOR..”

Bu nedenle bir an önce MİLLİ ANAYASA ve MİLLİ EKONOMİ MODELİ üzerinde TOPLUMUN TÜM KESİMİNİN TEMSİLCİLERİ ile BİRLİKTE ANLAŞILMALI ve HAYATA GEÇİRİLİRMELİDİR…

“ YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE “ diye binlerce yıllık ata sözümüzü UNUTMAYALIM. Devletsiz kalanların halini görüyoruz. TÜRK DEVLETSİZ ve VATANSIZ OLMAZ. OLAMAZ..

TÜRKLÜĞÜN SON KALESİYİZ ve MİLLETÇE BAŞARACAĞIZ İNŞALLAH…

Yorum
Başa dön tuşu