Engeller paylaşarak aşılıyor

Ortaca 70. Yıl Anaokulu öğrencileri, Engelliler Haftası dolayısıyla Şehit Piyade Asteğmen Ünal Daka İlkokulu özel eğitim sınıfını ziyaret etti. Anaokulu öğrencileri, sınıflarında ziyaret ettikleri engelli öğrencilere hediye dağıttı.

  1. Yıl Anaokulu Çiçekler Sınıfı öğrencileri, aile katılımı etkinlikleri kapsamında, öğrencileri Lara Kartal’ın annesi mali müşavir Ebru Arslan Kartal ile birlikte Şehit Piyade Asteğmen Ünal Daka İlkokulu’nda eğitim gören özel gereksinimli 5 öğrenciyi ziyaret etti. Ziyarette, Anaokulu öğrencileri, özel eğitim sınıfındaki öğrencilere hediye verdi. Birlikte oyunlar oynayan öğrenciler, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ebru Arslan Kartal, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla engelli çocuklar ile 70. Yıl Anaokulunda eğitim gören öğrencileri bir araya getirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin, özel gereksinimli bireyler ile kaynaşmasını sağlamayı amaçladıklarını belirten Kartal, “Ünal Daka İlkokulu özel eğitim sınıfına düzenlediğimiz geziyle öğrencileri bir araya getirdik. Özel gereksinimli öğrencilerimize hediyeler verdik. Herkesin engelli adayı olduğunu unutmaması gerekir. Okulumuzun aile katılımı projesi kapsamında her hafta aileler tarafından çeşitli etkinlikler yapılıyor. Bu hafta için Engeller Haftası olması nedeni ile okulumuzun Çiçekler Sınıfı öğrencileri ile ziyareti gerçekleştirdik.” dedi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı