ENGİNAR

Gazi paşanın son isteği, son arzusu ve son yemeği  “Enginar” olmuştur..

Allahın hikmetine bakın ki o mevsimde Enginar sadece Hatay bölgesinde yetişmektedir..

SON İSTEĞİ  ile  ölüm döşeğindeyken bile  SURİYE ve HATAY meselesine dikkat çekmek olmuştu. Türkiye ve Türk milletinin bekası ve mutluluğu için son nefesine kadar gayret etmişti. O’nun yaptığı mücadelenin önemi  ve hassasiyeti,  bu gün de yaşadıklarımız ile net olarak milletimizce anlaşılmıştır..

“Beni hatırlayınız..! “

…diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün    bu günler de tamda hatırlanması gereken zamanlardayız..

12 Kasım 2021 tarihinde İstanbul’da  TÜRK DEVLETLERİNİN TOPLANTISI var .  TÜRK BİRLİĞİ ve AY YILDIZ ORDUSU  resmen açıklanacak mı.?  Heyecan ile bekleniyor.  Konuşulanlar gerçek olur ve resmi bir açıklama gelirse ATATÜRK’ÜN VASİYETİ YERİNE GETİRİLMİŞ OLACAKTIR..

Suriye de yaşananlara bakınca bıçağın kemiğe dayandığını görüyoruz. Her an bir askeri hareket yaşanabilir. Sınırımızda terör devleti kurulmak ve Türkiye’nin parçalanmasının gerçekleşmesi için  alt yapı hazırlanmaya çalışıldığını görüyoruz. Ülkemize sınırımız dışından roketler atılarak askerimiz ve polisimiz şehit ediliyor. Terörist ve terörist kılığına girmiş bir çok yabancı istihbarat elemanları , canımızı yakmak için uğraşıyor.  TEDBİR ALINMAZSA SINIRIMIZ ATEŞ HATTINA DÖNER..

Askeri hareket şart ama Suriye de operasyona başladığımız anda Yunanistan’ı üzerimize salacaklar ve bizi iki ateş arasında bırakacaklar. Bunun ile de yetinmeyip, ,içimizde ki hainleri kullanarak kargaşa çıkartarak bizi, bize kırdırmaya çalışacaklar. Son zamanlarda yine ısıtılıp, siyasetin gündemine sokulan KÜRT MESELESİ  gibi suni konular hep büyük bir planın parçası. Bunun ile de yetinmeyecekler  HAARP  GEMİSİ,  EGE DENİZİNDE ve DEVREYE SOKACAKLAR. HAARP SİSTEMİ bilindiği gibi suni depremler yaratabilen bir teknolojidir..  SU UYUR, DÜŞMAN UYUMAZ demiş atalarımız. Eğer düşman uyumuyorsa SENDE UYUMA ve TEDBİRİNİ AL..

TEDBİR BELLİ  : Milli birlik ve beraberlik..

Bu milletin sağcısı- solcusu, Alevisi- Sünnisi,  Türk’ü , Kürdü , Lazı, Çerkezi , VATANSEVER VATAN EVLATLARIDIR. VATAN SÖZ KONUSU OLUNCA BİRLEŞİR. Bu kadar şer güç etrafımızdayken vatan evlatlarının SİYASET ÜSTÜ BİR TAVIR İÇİNDE OLMALARI ,TÜRK MİLLETİNİN BEKASINA HİZMET EDER..

ATATÜRK ;  Ankara anlaşması, Nahcivana özerklik ve TÜRK KAPISININ AÇILMASINI sağlamış, bir gün Sovyetler birliğinin parçalanacağını ve Sovyetler birliği parçalandığında TÜRK KARDEŞLERİMİZE sahip çıkmamız gerektiğini vasiyet etmişti. BU GÜNLERİ GÖRMÜŞ, TÜM ALT YAPIYI HAZIRLAMIŞ , bizim yol haritamızı adeta çizmiş. Bize düşen BU KUTLU YOLDAN YÜRÜMEKTİR..

Gençliğe Hitabe bu günü anlatmıyor mu..?

Suriye, Irak, Libya, Nahcivan, Azerbaycan , Kafkasya ve TÜRK DEVLETLERİ ile ilgili söyledikleri bir bir gerçek olmadı mı..?

Son anlarında bile ENGİNAR isteyerek SURİYE ve HATAY MESELESİNİ UNUTTURMAYAN büyük önder bizim bilmediğimiz bir çok tedbiri almıştır. Bundan adım gibi eminim..

ATEŞTEN GÖMLEK giydiğimiz dönemler başladı..Canımız yanacak ama bedelini ödeyeceğimiz hiçbir şeyden de korkmayız.TÜRK MİLLETİ   “VATAN SÖZ KONUSU OLUNCA HER TÜRLÜ BEDELİ ÖDER..! “

Allah devletimizin, ordumuzun ve milletimizin yardımcısı olsun.

Yorum
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu