Evi yanan aileye Devlet sahip çıktı

Ortaca’da çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen aileye devlet sahip çıktı.

Mergenli Mahallesi, Aydınlar sokakta yaşan Necibe ve Hasan Aydın çiftinin 19 Haziran tarihinde gece saat 01:00 civarında evlerinde elektrik tesisatından dolayı yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine 112 ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Evdeki yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Aydın çiftinin evi kullanılamaz hale geldi. Dumandan etkilenen Necibe Aydın, hastanede tedavi altına alındı. Çıkan yangının ardından çiftin evi, içindeki eşyalar ile birlikte tamamen yandı ve kullanılamaz hale geldi.

Mağdur aileye devlet tüm imkanlarını seferber etti. Ortaca Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile aileye gerekli yardım yapıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD)  yetkililer aile ile iletişime geçti. AFAD tarafından Aydın çiftine ait bahçeye çadır kuruldu. Ailenin evinin tekrar yapılarak oturulabilir hale gelmesi içinde yardım yapıldı.

Çıkan yangında eşi ve annesi ile birlikte oturduğu ev kullanılamaz hale gelen Hasan Aydın; “Pazartesiyi, salıya bağlayan gece evimizde yangın çıktı. Kokuyu ve dumanı fark edince hemen kendimizi dışarı attık. Canımızı zor kurtardık. Komşular itfaiyeye haber vermişler. İtfaiye yangını söndürdü. Ambulanslar geldi, eşimi hastaneye kaldırdılar. Kaymakamımız ve yetkililer geldi. Allah’a çok şükür, bize sahip çıktılar. Herkesten Allah razı olsun. Herkes yardımcı oluyor. Sürekli arayıp soruyorlar bir ihtiyacınız var mı diye. Devletimizden, milletimizden Allah razı olsun. Bize destek olan tüm kurum ve yetkililere, herkese ailecek teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yorum
Başa dön tuşu