Eylem Tan’a önemli görev

Coşku Özel Eğitim Kurumları Müdürü Eylem Tan, Avrupa Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığına seçildi.

Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu, Ankara’da gerçekleştirildi. 81 il başkanının katıldığı organizasyonda Türkiye’deki özel eğitim uygulamaları değerlendirildi. Genel kurulda, üç federasyon, konfederasyon çatısı altında birleşti. Konfederasyon Genel Başkanlığına Yunus Kılıç seçildi.

Avrupa Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığına Eylem Tan, Anadolu Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığına ise Umut Başoğlu seçildi.

Genel Kurulda, konfederasyon çatısı altında önemli çalışmalara imza atılmasının hedeflendiğine vurgu yapıldı.

“AMACIMIZ ENGELLİ ÇOCUKLARIN HAKLARINI DAHA YÜKSEK SESLE DUYURMAK”

Avrupa Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Eylem Tan, konfederasyon ile ilgili yaptığı değerlendirmede teşkilatlanma yapısı planlandıktan sonra hızlı şekilde ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Amaçlarının engelli çocukların haklarını daha yüksek sesle duyurmak olduğunu vurgulayan Tan, “Birlikte kol kola güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. Bizim amacımız engelli çocuklarımızın haklarını daha yüksek sesle duyurmak. Biz gittiğimiz her makamda son yıllarda ciddi anlamda başarılar ile döndük. Konfederasyon olduğumuzda çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Engelli çocuklarımızın  haklarını daha yüksek sesle duyurmaya devam edeceğiz.” dedi.

Avrupa Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Eylem Tan
Yorum
Başa dön tuşu