Fevziye Mahallesindeki futbol sahasının satışı iptal edildi

Milletvekili Gökcan; “Ortaca Fevziye mahallemizde 50 yıldır vatandaşlarımızın sosyal amaçlı kullandığı taşınmazın satışını iptal ettirdik, hayırlı Olsun.”

Ak Parti Muğla Milletvekili Gökcan, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir ve Ortaca AK Parti İlçe Başkanı Hakan Fevzi İlhan ile birlikte Fevziye Mahallesini ziyaret etti.

Ziyaret çerçevesinde Fevziye Muhtarı ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Milletvekili Gökcan, arazinin Ortaca Belediyesine tahsis edildiğini müjdeledi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, tartışmalara konu olan Ortaca’nın Fevziye Mahallesindeki alanla ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan açıklamasında şunları söyledi;

“Ortaca İlçemizin Fevziye Mahallemizde vatandaşlarımızın 50 yıldır sosyal ve sportif amaçlı kullandığı taşınmazın satışının yapıldığını  Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir  bize iletti ve iptali için desteğimizi istedi. Dün Muğla’mıza gelen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum ve Bakanlık bürokratları ile görüştük. Bu görüşme olumlu geçti. Biz de bugün Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir ile birlikte Fevziye Mahallemizde hemşerilerimize müjdeyi verdik. Ortaca İlçemizdeki bu alanın Fevziyeli hemşerilerimizin, kullanımına devam etmesi için karar alındı. Bu alan Ortaca Belediyemize tahsis edilecek.”

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir ise yaptığı konuşmasında; “tahsisi yapılan bu alana uygun, “Kültürel ve Sportif Alan” olarak projelendirme çalışmalarımız başlamış olup en kısa zamanda çalışmalar tamamlanacaktır.” dedi.

Yorum
Başa dön tuşu