Fidanlar, fidanlarla büyüyor

Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikimi için Köyceğiz, Menteşe, Fethiye ve Milas ilçelerinde de eş zamanlı tören düzenledi.

Hünnap, Ceviz, Servi, Fıstık Çamı gibi gelir getirici fidanlar toprakla buluşurken, fidanların öğrenciler tarafından dikimi yapıldı.

Balcılar Mahallesinde düzenlenen etkinliğe; Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Köyceğiz Orman İşletme Müdürü Hasan Hakan Zeybek, orman işletme personeli, kurum amirleri, öğretmenler, Toparlar ve Atatürk Ortaokulu öğrencileri katıldı.

Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, etkinlikte yaptığı konuşmada; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ülkemiz genelinde eş zamanlı yürütülen “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor “ ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Toparlar ve Atatürk Ortaokullarında öğrenim gören yavrularımızla, öğretmenlerimizle beraber orman işletme şefliğimizin temin ettiği fidanları toprak ile buluşturduk. Daha fazla ağaç dikerek ve ormanları koruyarak gelecek nesillerimize daha temiz ve daha yeşil vatan toprakları bırakmak hepimizin en temel sorumluluklarından biridir. Bugün örnek olacak bu çalışmayla sorumluluğumuzu bir nebze de olsa yerine getirebildiysek ne mutlu bizlere.” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu