Fırtına ağaçları devirdi, lüks araç ve bir ev zarar gördü

Marmaris ilçesinde etkili olan fırtına ve sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Fırtına dolayısıyla ağaçlar devrilirken, lüks otomobil ve bir evin çatısı zarar gördü.

Meteorolojiden yapılan sağanak yağış ve fırtına uyarısının ardından Muğla il genelinde beklenen yağış başladı.

Marmaris’te de sabah saatlerinde başlayan yağış kısa sürede etkisini arttırdı. Yaşanan ani sağanak yağış ile birlikte İçmeler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde park halindeki lüks otomobilin üzerine ağaç devrildi.

Yaşanan olayda lüks otomobilde maddi hasar meydana gelirken, şans eseri yaralanan olmadı. Fırtınanın etkili olduğu bir başka bölgede ise rüzgarın da şiddetiyle 3 çam ağacı devrildi.

Devrilen ağaçlar bölgede bulunan 2 katlı bir evin çatısına düştü. Yaşanan olaylarda maddi hasar meydana gelirken, yetkililer vatandaşları, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Fırtına Bodrum’da ağaçları devirdi

Bodrum ilçesi genelinde gece saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle şehrin bazı bölgelerinde ağaçlar devrildi.
Meteoroloji’nin kuvvetli yağış uyarısının ardından Bodrum’da gece saatlerinde fırtına etkili oldu.

Çırkan, Bahçelievler, Yokuşbaşı, Akyarlar, Kızılağaç Mahallelerinde fırtınanın şiddetine dayanamayarak yol üzerine devrilen ağaçlar Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince müdahale edilerek geçiş güzergahlarından kaldırıldı. Bodrum ve çevresinde yağışlı havanın bir süre daha etkili olması bekleniyor.

Seydikemer’de fırtına etkili oldu

Seydikemer ilçesinde kuvvetli rüzgar nedeniyle bazı ağaçlar yıkılırken, elektrik telleri zarar gördü.

Seydikemer ilçesinde gece saatlerinde başlayan kuvvetli rüzgar sabah saatlerine kadar etkili oldu. Rüzgarın etkisiyle ağaçlar yıkıldı. Seydikemer’in Yaka Mahallesi, Türbe Mevkiinde bir ağaç yola devrildi.

Devrilen ağaç ile trafiğe kapanan yol belediye ekiplerinin çalışmasıyla tekrar açıldı. Arsa ve Bağlıağaç Mahallerinde de ağaçlar yola devrilirken, elektrik iletim hatları da rüzgardan zarar gördü. Ağaç devrilmesi sonucu kapanan yollar ekiplerin çalışmalarının ardından trafiğe açıldı.

Yorum

Başa dön tuşu