FİTNE ve NİFAK TOHUMU EKENLER

Köşe yazarlığı sorumluluk gerektirir. Sağlam bilgi ve belge ile konular kaleme alınır.Bu nedenle Güneyege gazetesinde köşe yazarlığına başladığım ilk günden bu güne, yedi yıldır kaleme aldığım tüm konuları, tarihçi olmanın verdiği alışkanlıklar ile de hep bilgi ve belgeye dayalı olarak kaleme aldım.. Geçen hafta Dalaman siyaseti ile ilgili konuları işlemiş , adaylarımıza ve ekiplerine tavsiye niteliğinde de görüşlerimi  ifade etmiştim. Garip bir olay yaşadım ve sosyal medyada MHP ile ilgili kaleme aldığım konulardan dolayı, MHP’Lİ OLMAYAN KİŞİLERİN Şahsımı hakarete varan şekilde, hatta iftira ve tehditvari  ifadeler ile paylaşım ve yorumlarını , dostlarımın uyarısı ve ekran görüntülerini göndermeleri ile haberdar oldum.. İşin ilginç yanı MHP’li olmayan bu kişilerin, MHP adına bana ayar vermeye çalışmalarıdır. İnşallah Adli makamlara intikal edecek ve Türk adaleti gereğini yapacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, “ Muz Cumhuriyeti değildir.” Eleştirmek herkesin hakkıdır ama “ KİŞİLİK SUİKASTI “ yapmak, hakaret  ve iftira hakkı, kimseye verilmemiştir..

Ben MHP’nin kayıtlı bir üyesi değilim ama Cumhur İttifakı kararı verilmeden önce, MHP ilçe başkanı Sevgili Gürhan Hoplar tarafından MHP’den belediye başkan adayı olmam ile ilgili teklif aldım. Bir Türk Milliyetçisi olarak bu tekliften onur duydum ve sosyal medya hesabımdan da Gürhan Hoplar başkana, yönetim kuruluna ve milliyetçi camiaya teşekkürlerimi ifade ettim. Ben bir makam için hiçbir milliyetçi kardeşimi üzmem, yarış içinde olmam ve bir milliyetçinin rekabet sonucu üzülmesine vesile olmam. Bu nedenle aday bulamazlarsa aday olabileceğimi ifade ettim. Bir müddet sonra ısrar devam edince  ve son kararları ise ve herhangi bir ülkücü kardeşim ile karşı karşıya kalıp, rekabet etmeyeceksem diye tek şartımı söyledim. Sonrada camianın bir çok ismi ile bir araya gelerek, bu görevi benden iyi yapacak bir aday ismi aklınızda var mı diye sordum ve aklınız da bir isim varda söylemezseniz vebal sizindir diye Allahı şahit göstererek, vebali  üzerimden  attım. Aldığım kültür ve terbiye’ye  göre  makamlara talip olunmaz. Görev verilirse makama hizmet edilir. Bu benim törem ve inancımın gereği olaya bakışımdır. İlerleyen günlerde de Ak parti ve MHP,  İttifak kararı alınca MHP’de aday olmak isteyenler çoğaldı. Bunun üzerine bende sözümün arkasında durarak, hiçbir milliyetçi kardeşimle makam için karşı karşıya kalıp, üzülmesine vesile olmamak adına , sosyal  medya hesabımdan aday adayı olmadığımı ifade eden bir paylaşım yaptım. Zaten sürecin sonunda da Dalaman İlçesi Cumhur ittifakı kararı gereği , Ak partiye bırakılınca süreç sonlanmış oldu.. O günden itibaren bende sorumluluğum gereği, Cumhur ittifakının adayının destekçisi olduğumu ve ihtiyaç duyduğu her an emrinde olduğumu ifade ettim.

Daha sonra ki süreçte de belediye meclis üyeliği aday listesine girmem konusunda yine Gürhan başkanın ısrarı oldu. Benim de aday olmamak için burada ifade edemeyeceğim  geçerli  nedenlerim vardı. Bu konuları ifade ederek, başkandan affımı istedim ve kendiside anlayış gösterdi.Benim Gürhan başkanla hiç şahsi sorunum olmadı.

Bu olaydan sonra siyasetin dışında kalma kararımı da camiam ile paylaştım. MHP’nin kayıtlı üyesi bile değilim. Bu nedenle MHP içerisinde ki çekişmelerde ve rekabetler de etkim ve dahlim olamaz..Belediye meclis üyeliği aday listesine tepkilerin olduğunu ve sosyal medyada  paylaşım yapıldığını da Gürhan başkanın telefon açması, şunlar şunlar paylaşım yapmışlar demesi üzerine vakıf oldum..Olayları yatıştırmak ve camianın birlik ve dirliğini sağlamak adına ağabeylik görevimi yaptım. Cumhur ittifakı belediye başkan adayımız da dahil olmak üzere herkese bu konularda bilgi verdim…

BU KONULARI NİYE ANLATTIM DİYE SORARSANIZ.. Sosyal medyada, MHP’Lİ OLMAYAN ŞAHISLARIN bu konular ile ilgili iftiralarına bir cevap  vermek  ve arzuladıkları  fitneyi  önlemek istedim.

Siyasete nokta koymuş ve oy vermenin dışında bir etkinliği olmayan bir kimlikteyim. Ne MHP İlçe başkanının karşısındayım, ne de aktif siyasetin içindeyim. Üye bile olmayan bir kişi ,istese dahi  siyasette aktif olabilir mi ? Üstüne üstlük, meclis üyeliği listesine tepkileri ve  sosyal medyada paylaşım yapanları bile Gürhan Hopların telefonu ile öğrenmişken , beni Gürhan başkanın karşısındaymışım gibi  ve bu kişileri, benim kışkırttığımı söyleyerek, MHP ilçe başkanı ile benim arama fitne sokmaya çalışmaktan başka bir şey değildir.. Ben kendi doğruları mı İlçe başkanının bizzat kendisine ifade edebilmiş ve kendisi ile ilişkimizi bu çerçeveye oturtmuş bir insanım.. Köşe yazımda da İl başkanı ve İlçe Başkanına, testi kırılmadan bu kırgınlıkları giderin çağrısı yaptım ve Gürhan başkanın sosyal medyada yapmış olduğu, herkes tarafından görülen yorumunun yanlışlığını ifade etim. Gönüller alınıp,kırgınlıklar bitsin istedim. Bu makamları elinin tersi ile itmiş bir vatansever Türk milliyetçisinin gönülden arzusudur. Dalaman halkı ve vatansever tüm milliyetçi kardeşlerim, bu konuda ki hassasiyetlerimi de bilirler. Sadece MHPli milliyetçiler değil, CHPli, AKPli , İYİPli ve diğer partiler içerisinde milliyetçi duygulara sahip , milli şuur sahibi herkesten ciddi destek gören ve gönül bağı olan biriyim. Gösterdikleri manevi destekten dolayı tüm  vatanseverlere teşekkür ediyorum. Fitneye sebep olmamak adına duygularımı kaleme aldım.

Fitne ve fesat tohumu ekenleri lanetliyor ve kınıyorum..

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı