Gazetemizden Kaymakam Meral Uçar’a ziyaret

GÜNEYEGE Haber gazetesi yönetimi, Ortaca Kaymakamı Meral Uçar’ı ziyaret etti.

GÜNEYEGE Haber gazetesi yönetimi, Ortaca Kaymakamı Meral Uçar’ı ziyaret etti.

Ortaca’da 1993 yılından bu yana yayın hayatına devam eden GÜNEYEGE Haber gazetesi yönetimi, bir süre önce ilçede göreve başlayan Kaymakam Meral Uçar’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Uçar, gazete çalışmaları hakkında bilgiler aldı ve yayın hayatında başarılar diledi.

Kaymakam Meral Uçar kimdir?

Meral Uçar, 1977’de Trabzon’da doğdu, aslen Kütahyalı olan Uçar, ilköğretimini babasının Emniyet mensubu olması nedeniyle çeşitli illerde tamamlamasının ardından, Çankaya Anıttepe Lisesi’nden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Maliye bölümündeki 4 yıllık lisans eğitimini 3 yılda tamamladı. 2006 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 93.dönem Afyonkarahisar Kaymakam Adayı olarak idarecilik hayatına başladı. Sırasıyla Denizli’de teftiş stajı, Ankara Gölbaşı İlçesi’nde kaymakam refikliği ve Eskişehir Alpu İlçesi’nde vekalet görevinde bulunmasının ardından İngiltere’de University of Leicester’da bir yıl süre ile dil eğitimi aldı. 93. dönem kaymakamı olarak Kastamonu Azdavay İlçesine atandı. 2011-2013 yılları arasında Kilis Elbeyli İlçesi Kaymakamlığı, 2013-2014 yılları arasında Gümüşhane Vali Yardımcılığı, 2014-2016 yılları arasında Şanlıurfa Vali Yardımcılığı, 2016-2020 yılları arasında Van Tuşba İlçesi Kaymakamlığı, 2020-2021 yılları arası Van Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Son olarak Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Ortaca Kaymakamı olarak atanan Meral Uçar, Eylül 2021’de ilçemizdeki görevine başladı.

Yorum
Başa dön tuşu