Geleceğin Yıldızları Ortaca’da Yetişecek

Ortaca Belediyespor, 6-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik futbol okulu açtı.

Ortaca Belediyespor Futbol Takımı alt yapı antrenörlerinin eşliğinde 12 ay devam edecek okul 5 Ocak’ta eğitime başlayacak.

Ortaca ve çevre ilçelerindeki, genç yetenekleri keşfetmek ve eğitmek amacıyla faaliyete geçirilecek okulda çocukların yeteneklerine ve fizik yapılarına göre düzenlenen gruplarda bireysel çalışmalar, teorik eğitim, hazırlık müsabakaları, jimnastik ve esneklik eğitimi, sporcu teorik eğitimi, performans testleri, yetenek tespiti gibi konular uygulanacak.

Ortaca Belediyespor Kulübünden yapılan açıklamada, yetenekli çocukların spor dünyasına kazandırılması için çalışmalar yürütüldüğü, futbol okuluna kayıt yaptırmak isteyenlerin Ortaca Belediyespor tesislerinden ve belediye halkla ilişkiler biriminden bilgi formu alarak kayıtlarını yaptırabilecekleri bildirildi.

Açıklamada, “Futbol okulu eğitim yuvasıdır. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın topluma faydalı gençler olarak yetişmesi için oluşturacağımız eğitim programı iyi futbolcudan önce topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Antrenörlerimizce bilimsel ilkeler ışığında her yaş grubunun fizyolojik özellikleri dikkate alınarak hazırlanan antrenman programları dışında çocuklarımızın doğru ve düzenli beslenme alışkanlıkları kazanması, bedensel gelişiminin en üst düzeyde gerçekleşmesi amaçlanmakta.” ifadeleri yer aldı.

Yorum
Başa dön tuşu