Gelenek Yaşatıldı

Geçtiğimiz hafta 29 Haziran Cuma günü başlayan şampiyonada 22 takım 264 sporcu mücadele etti. Şampiyona final müsabakalarının ardından son buldu.

 Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Hentbol Teknik Kurul Başkanı Doç. Dr. Serdar Eler, turnuvaya katkılardan dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu ve Belediye Başkanı Kamil Ceylan’a plaket takdim etti.

Şampiyonayı değerlendiren Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, “İlçemizde bu yıl 21’ncisi düzenlenen Yaşar Sevim Üniversiteler Plaj Hentbol turnuvasını tamamladık. Şampiyona sonucunda başarı elde eden takımlarımızı kutluyorum. Gelecek yılki şampiyonada tekrar buluşmak üzere katılan tüm takımlara teşekkür ediyorum .Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, İlçe Kaymakamımıza, İlçe Jandarma Komutanına, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, İlçe Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunu Ekibine, Köyceğiz Belediye Spor Kulübüne, Sivil Toplum Temsilcilerimize, Belediye Meclis Üyelerimize, Mahalle Muhtarlarımıza, Başkan Yardımcılarımıza, Belediye çalışanlarımıza ve emeği geçen herkese, katılımlarıyla bizleri onurlandıran ilçe halkına, misafirlerimize ve spor severlere sonsuz teşekkürlerimi sunar, müsabakalar sonrasında kupa alan alamayan tüm takımlarımızı kutlar, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Üniversiteler Spor Federasyonu Hentbol Teknik Kurulu Başkanı Serdar Eler, 22 takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvada 264 sporcunun mücadele ettiğini söyledi. Turnuvanın bu yıl Ülke genelinde yapılan seçimin ertesi günü başlayıp, YKS sınavı öncesi bitmesine rağmen katılımın yüksek olmasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren Eler, öğrencilerin hentbolun gelişimine katkı sağlamak için ellerinden geleni yaptığını ifade etti.

Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu ise organizasyonun 21 yıldır devam etmesinde katkısı olan Köyceğiz Belediyesi ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonuna teşekkür etti.

Turnuvada dereceye giren üniversitelere ve sporculara ödüllerini Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz verdi. Plaket töreninden sonra ödüller sahibini buldu.

Üniversite Kadın Takımlarda; Birinciliği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi,  ikinciliği Uludağ Üniversitesi, üçüncülüğü de Celal Bayar Üniversitesi elde etti.

Erkek Takımlarda; Birinciliği Akdeniz Üniversitesi, ikinciliği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, üçüncülüğü Marmara Üniversitesi elde etti.

Hatice Kaya açık Alan Plaj Hentbol şampiyonası finalinde ise Açık Alan Kadın Takımlardan; 1. Andromeda  2.Real Anka, 3.Köyceğiz, Açık Erkek Takımlardan; 1.Sebat Spor, 2.Muğla BüyükŞehir Belediye Spor,3.Manisa  Goodfellas oldu.

Yorum

Başa dön tuşu