Genel Cerrahi dalında Ortaca Devlet Hastanesi ilkleri yapıyor

Genel Cerrahi dalında, genellikle Üniversite ve Eğitim Araştırma hastaneleri düzeyinde yapılan bir çok ameliyat başarıyla Ortaca Devlet Hastanesinde de yapılmaya başlandı.

Genel Cerrahi dalında, genellikle Üniversite ve Eğitim Araştırma hastaneleri düzeyinde yapılan bir çok ameliyat başarıyla Ortaca Devlet Hastanesinde de yapılmaya başlandı.

Ortaca Devlet Hastanesi’nin diğer branşlarda olduğu gibi Genel Cerrahi dalında da her geçen gün Sağlık Hizmeti potansiyeli artmakta.

Hastanede Poliklinik, Genel Cerrahi Servisi, Ameliyathane, Anestezi, Yoğun Bakım Ünitesi, diğer Sağlık Hizmeti çalışanları ve yıllardır Ortaca Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Mustafa Bülent Aydın ile 2018 Şubat’ta hastanede göreve başlayan, tüm öğrenim ve lisanslarını Almanya’da tamamlamış Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Adnan Can Karabaş profesyonel ekip ruhuyla, il ve ilçe hastanelerinin çoğunda yapılmayan ameliyatları gerçekleştiriyor.

Kalın Bağırsak ve Son Bağırsak rahatsızlıkları ile Kanser Cerrahisi Kapalı Ameliyatları, modern cihaz ve donanımlarla yapılıyor.

Ortaca Devlet Hastanesinde; Kapalı ve kombineli batın duvarı fıtıkları, Kapalı Mide Ameliyatı, Mide Kanseri Ameliyatı, Kapalı Safra kesesi Ameliyatı, Kapalı Appendisit Ameliyatı, Kapalı Kalın bağırsak Ameliyatı gibi bir çok operasyon gerçekleştiriliyor.

Ortaca Devlet Hastanesi ekiplerince gerçekleştirilen kapalı sistem ameliyatlarla hastalara; Ameliyat sonrası daha düşük oranda ağrı ve ilaç kullanımı, Ameliyat sonrası daha kısa sürede iyileşme, rahat hareket edebilme kolaylığı, Tedavi süresinin daha kısa olması ve günlük hayata, iş hayatına daha kısa sürede dönebilme kolaylığı sağlanıyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı