üstbilgi relşam

Genel Merkez Osman Gürün ile devam dedi

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart’ta yapılacak seçimler için adaylarını açıklıyor.

CHP Parti Meclisi (PM) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. CHP MYK’sından gelen liste PM’nin onayına sunuldu.

Satır İçi Makale

CHP Parti Meclisi, yerel seçimlerde partinin adaylarını belirlemeye devam ediyor. CHP’nin Muğla Büyükşehir, Dalaman adayı belli oldu.

CHP PM’de yapılan oylamaya göre CHP’nin Muğla Büyükşehir adayı Osman Gürün, Dalaman adayı Muhammet Şaşmaz oldu. Menteşe’de Bahattin Gümüş, Milas’ta Muhammet Tokat, Ula’da Ümit Karaarslan, Datça’da Gürsel Uçar,Kavaklıdere’de ise Kenan Ay, aday oldu. 

Gürün yaptığı açıklamada; “2014 yılında Büyükşehir Belediyesi oldunuz dediler ve bizler siz değerli hemşehrilerimizden aldığımız görev ve güvenle yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamıza hizmet etmeye başladık. Olmayan bir belediyeyi kısa zamanda kurarak 13 ilçemize, 566 mahallemize hizmetlerimizle ulaşıyor, memnuniyetiniz için çalışıyoruz. 2014’de başladığımız Büyükşehir Belediyesi çalışmalarımızda yatırım ve projelerle daha dün gibi gelen 5 yılımızı doldurmak üzereyiz. Yaklaşan yerelseçimler öncesi partimizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmemde desteğini esirgemeyen başta Genel Başkanı’mız sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere parti meclisimize, MYK üyelerimize, il ve ilçe örgütlerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın güveni ve destekleri, onlardan aldığımız güçle 2019 Yerel seçimlerinde partimizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet anlayışı ile tüm Muğla’yı hizmetlerimizle kucaklamaya, değerli Muğlamıza değer katmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Muğla’da yaşamaktan ve bu şehre hizmet etmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ise; “Dalamanımıza bir dönem daha hizmet etmek için partimize yapmış olduğum adaylık başvurum Genel Merkez tarafından onaylanmıştır. Aday Adaylığı süresi içerisinde samimi desteklerini esirgemeyen partililerimize ve halkımıza teşekkürlerimi sunuyor; İlçemize, halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Basın açıklamasını projelerimizle birlikte ilerleyen günlerde yapacağız.” açıklamasında bulundu.  

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜRÜN

1948 yılında Muğla’da dünyaya geldi. 1977 yılında meslektaşı Gülsün Gürün ile evlendi. 1978 yılında bugün Elektronik Haberleşme Mühendisi olan oğlu Sahi Gürün; 1980 yılında da Endüstri Mühendisi olan kızı Şebnem Gürün dünyaya geldi. İlkokulu Muğla Atatürk İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu İzmir Buca Ortaokulu’nda, liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde okudu. 1972 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ayni fakültede uzmanlık eğitimi almaya başladı ve 1976 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak mezun oldu. 1979 yılına kadar Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Anabilim Dalı’nda Baş Asistan olarak çalıştı. 1979-1996 yılları arasında Muğla SSK Hastanesi’nde çalıştı. 1996 yılında Muğla SSK Hastanesi’nden ayrılarak Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde çalıştı. 1997 yılında emekli oldu. 1997 yılında emekli olduktan hemen sonra Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Merkez İlçe Başkanlığı’na başvurarak parti üyesi oldu. 1998 yılında yapılan delege seçimlerinde Muğla Merkez İlçe Orhaniye Mahallesi’nden delege seçildi.1999 yılında yapılan yerel seçimlerde %37’lik bir oy oranıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muğla Belediye Başkanı seçildi. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde %42’lik bir oy oranıyla CHP’den ikinci kez Muğla Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde %46’lik bir oy oranıyla CHP’den üçüncü kez Muğla Belediye Başkanı seçildi. 2014 yerel seçimlerinde %49,1’lik bir başarı ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

DALAMAN BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET ŞAŞMAZ

1960’da Dalaman İlçesi’nin Şerefler Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu aynı köyde
okudu. 1978 yılında Dalaman İlçesi’nde ticarete başladı. 1982 yılından 2009 yılına kadar
SHP, CHP saflarından siyaset ve sandık görevlisi olarak görev aldı. 1985-1987 yılları
arasında devlet işinde çalıştı. 1994- 2000 yılları arsında iki dönem Dalaman Ziraat Odası
Başkanlığı görevinde bulundu. 1988-2000 yılları arasında bir dönem CHP parti yönetiminde
görev aldı. 2009 yılından buyana CHP bünyesinden Dalaman İl Genel Meclisi olarak görev
yapmaktayken 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Dalaman
Belediye Başkanı olarak seçildi. Evli ve 2 erkek çocuk babası.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu