GERİDE KALAN OLMAK ZORDUR

Dalaman’a  Şehit ateşi düştü…

Yüreklerimiz yandı, kavruldu..

Atatürk yüzlü, arslan parçası bir yiğit evladımızı, toprağa vermenin acısını tüm yürekler, en şiddetli şekilde hissetti. Dalaman ovasını adeta hüzün kapladı.. Gözlerden yaşlar aktı. Yüzüne bakmaya kıyamayacağımız güzellikte olan evladımızı, uğruna canını feda ettiği vatan toprağına emanet ettik.

Bazı meslekler icra edilirken, can ortaya konularak icra edilir…

Emniyet teşkilatı mensubu güvenlik güçlerimiz ve Askeriye de görevli subay ve astsubaylarımız, uzmanlarımız hayatlarını ortaya koyarak mesleklerini icra ederler. Evlerinden çıkarken, tekrar geriye dönüp dönemeyecekleri, sevdiklerine kavuşup, kavuşamayacaklarını bilemezler. Her evden işe gidiş bir helalleşmedir. Belki son kucaklaşmadır. Gidip, gelememek, geriye dönememek ve şehadet şerbetini içmek bu mesleklerin mensuplarının hayat akışlarının bir parçasıdır.. Hiçbir güvenlik mensubu kardeşimiz asla ölümden korkmazlar. Vatan için, millet için ve devlet için canlarını ortaya koyacak bir durum hasıl olduğunda da bir an bile tereddüt  de yaşamazlar.

Mesele ölmekte değildir.

Mesele geride kalanların yaşayacakları acı, hasret ve özlemlerdir..

Son nefese kadar yüreklerinde hiç dinmeyecek olan bu acı ile yaşama imtihanıdır..

İŞİN ACI TARAFI GERİDE KALANLARDADIR..

ŞEHİTLİK Makamı dinimizce, peygamberlikten sonra ki en büyük makamdır. Her müslümanın arzusudur. Yüce Allah Şehitler için “ onlar diridirler “ diyor. Bir Müslüman’a verilecek en güzel nimet, şehitlik mertebesine ulaşmaktır. Şehit olan en büyük nimete ulaşmıştır ama ya annesi, babası, kardeşleri, dedeleri, nineleri, amcaları,dayıları,halaları, teyzeleri , arkadaşları, sevdiklerinin payına düşen ACIYI ne yapacağız… Hangi söz teselli eder. Ne acılarını dindirebilir. Onlar için artık toprak, sadece bir toprak değildir. Toprak evlat olmuştur, toprak kardeş olmuştur. Toprak bazıları için torun, bazıları için yeğen olmuşur. Hele hele geride yarım sevdalar bırakılmışsa artık toprak bir sevda olmuştur.Hayatlar yarım kalmıştır…Hayaller yarım kalmıştır…

Bayramlar ve özel günler artık toprağa bakmak olmuştur.. Evlat diye, kardeş diye baba diye toprağa sarılanlar benim ne demek istediğimi çok iyi anlarlar..KICASI Şehit ailesi ve yakını olmak çok zordur. Bunu yaşayanlar bilir.. Vatan için Koç yiğitlerini feda etmek ve onunla ilgili hayallerini yarım bırakmak kolay katlanılabilir bir fedakarlık değildir.

Şehit aileleri ve yakınları bize aziz şehitlerimizin emanetidirler.  Vatan için en büyük fedakarlığı yapmış bu güzel insanların, başta acılarına ortak olmak ve her daim onların yanında olup, yalnız olmadıklarını hissettirmek ,milletçe önemli görevlerimizden biri olmalıdır. Ancak böyle davranabilirsek ve onların rızasını kazanabilirsek,  haklarını helal ettirebilir ve helalleşmiş oluruz..

Bu vesile ile bu topraklar ve mukaddesatımız için toprağa düşmüş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları Cennet, makamları da peygamberimize komşuluk olsun inşallah..

Başa dön tuşu
Kapalı