GÜNEYEGE GAZETESİNDE ON YIL..

Güneyege  gazetesi ailesine katılıp, sizler ile buluşmamın 10. Yılı ve 11. Yıla ilk adımlar..

Bu güzel  aileye beni davet edip, sizlerle kucaklaştıran çok değerli Salih Cura beye ve Güneyege gazetesi ailesine çok teşekkür ederim. Ben  Salih bey diye yazdım ama kendisine ağabey diye hitap ederim. Gazete de yazmaya başlamadan çok önceleri kendisi ile tanışır ve kendisine ağabey diye hitap ederdim ve aynen hukukumuz bu gün de devam etmektedir. Beni yakın tanıyanlar bilirler ki ben kolay kolay hiçbir kimseye ağabey diye hitap etmem. Bir kişiye ağabey diyorsam eğer gerçekten ağabey gibi gördüğüm ve değer verdiğimdendir. Salih Cura ağabeyim ile kan ve soy bağım olmasa da o benim son nefesime kadar gerçek bir ağabeyim olarak ilişkimiz devam edecektir…Kendisi vatansever ve ülke sevdalısı bir vatan evladıdır..

FETÖ yandaşlarının  kirli yüzü açığa çıkmadan önce, AKP teşkilatları içinde güçlü ve nüfuzlu olup, sözlerinin geçtiği zamanlarda vatansever ve memleket sevdalısı idarecileri birer birer komplolar kurarak, görev yerlerinden uzaklaştırıp, kendi yandaşlarına alan açarak, kadrolaştıkları bir dönemde , sevgili Salih Cura dışında,  kadrolarından edilen ,milliyetçi ve vatansever idarecilere sahip çıkan başka bir kimse olmadı.. AKP Teşkilatlarının siyasi gücünü kullanan ve milliyetçi, vatansever kadrolara zulüm eden FETÖ yandaşlarına karşı, vatanseverlerin tek sığındığı liman sevgili Salih Cura ve Güneyege gazetesiydi. Zulme uğramış, iftiralara ve komplolara  maruz kalmış, soruşturma üstüne soruşturmalar geçirmiş, sürgünlere gönderilmiş, mahkemeden mahkemeye koşmak zorunda bırakılmış, en önemlisi aileleri, çocukları maddi ve manevi yıkım yaşamış bu vatan evlatlarının yürek yangınına su, kimsesizliğine kimse , çaresizliklerine çare olmuş, yalnız değilsiniz demiştir..

Kirli ayak oyunları ile zulüm yaşatılan vatan evlatları, Salih Cura sayesinde moral bulup, direnme ve mücadele etme azmini yakalamışlardır. KENDİSİ BİZLER İÇİN İŞTE BU NEDENLE ÖNEMLİDİR.. Yıkılmadıysak, yok olmadıysak, pes edip, vazgeçmediysek, devletimize ve milletimize küsmediysek ve DİRENEBİLDİYSEK bunu Başta Salih ağabey olmak üzere birkaç KOCA YÜREKLİ İNSANA BORÇLUYUZ..

En kötü zamanımız da ve yalnız bırakıldığımız anlarda bizlerin yanında oldu. Bizlerin ağabeyi, bizlerde onun kardeşleriyiz. Son nefese kadar da hukukumuz , sevgimiz, saygımız bu çizgide devam edecektir..

Beni Güneyege  gazetesinde  yazmaya davet ettiğinde hiç düşünmeden bunu bir görev kabul ettim. Tek korkum ise yazdıklarım ile Salih ağabeyi mahcup eder miyim, gazeteye sıkıntı yaşartır mıyım korkusunun dışında yüreğim de tek bir tereddüt yoktu. Bu konuda da o bana, benden daha çok inandı ve güvendi. İyi ki beni bu camiaya dahil etti. İyi ki sizlerle buluşturup, kucaklaştırdı.

Kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum. Kötü günümüz de bizleri yalnız bırakmayan bu güzel insan ve Güneyege  gazetesinin bana ihtiyacı kalmadığı güne kadar , elimden geldiğince ailem olarak gördüğüm gazetemizin başarısı için emek harcamaya devam edeceğim..

Yazacak ve söyleyecek o kadar çok şey var ki bu sütunlara maalesef açık ve seçik yazamıyorum.  Duygu yüklüyüm ve  onuncu yıl münasebeti ile Salih Cura ağabeyime hislerimi ifade etmek istedim. İyi ki var ve iyi ki hayatımız da, iyi ki yüreğimize dokundu. Teşekkürler sevgili ağabeyim Salih Cura..

Geç kalmış  bir teşekkür ve aramızda hiç konuşulmamış olan konular  ve senin bizlere zor günlerimizde ki büyük desteğin..  SON NEFESE KADAR UNUTMAYACAĞIZ . Dostluğumuz  daim olsun inşallah…

Yorum
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu